Flash news:
 
<< Înapoi


Afişele cu MRU au dispărut de pe teii din centrul oraşului!



26.11.12 de O.T.

Afişele electorale ale candidatului ARD pentru Senatul României, Mihai Răzvan Ungureanu, au dispărut de pe teii situaţi de-a lungul Bulevardului Revoluţiei, unde fuseseră legate cu sârmă, au constatat astăzi revoluţionarii arădeni, membri ai Asociaţiei „21 Decembrie 1989”.
Reamintim că protestatarii şi revoluţionarii Asociaţiei „21 Decembrie 1989” au sancţionat, la sfârşitul săptămânii trecute, ceea ce au numit „mutilarea teilor”, precum şi eludarea prevederilor legale privind afişajul electoral.
Şi Biroul Electoral Judeţean a fost sesizat asupra acestui tip de acţiune de campanie, plângerea întrând în analiză în cursul zilei de luni.
Protestatarii şi revoluţionarii arădeni se declară mulţumiţi de rezultatul acţiunii lor şi avertizează că vor fi la fel de vigilenţi şi în continuare asupra corectitudinii campaniei electorale pentru alegerile parlamentare. Ei speră că toate acţiunile de protest derulate începând din luna ianuarie vor constitui o învăţătură pentru întreaga clasă politică, inclusiv pentru formaţiunile care vor conduce România după data de 9 decembrie. „Deviza protestatarilor va rămâne: «Vrem o Românie curată! Demnitatea omului este intangibilă!»”, a declarat av. Eduard Hoffmann, unul dintre liderii protestatarilor arădeni.



Comentarii (41)

oana - la 28.11.2012 ora 10:33:26



"fi" asta sa nu ma acuzi ca nici eu n am fost utc ista.


oana - la 28.11.2012 ora 10:31:10



Cel mai tare comentariu ,ala cu Pauker.Ai pus si ghilimele sa nu fii acuzat de plagiat.V ati invatat lectia,dar tot prosti ramineti.Se vede ca nu ai fost utc ist.


Toata lumea ar trebui sa sprijine o campanie curata - la 28.11.2012 ora 10:06:22



La fel cum acesti oameni se zbat sa dea o mana de ajutor pentru restabilirea normalitatii , asa toti ar trebui sa dam o mana de ajutor acestor oameni curajosi care isi sacrifica timpul pentru noi toti. Jos Basescu, Unguentul sa plece!


bia - la 27.11.2012 ora 21:52:11



In primul rand afisele erau legate cu sarma si nu cu alte chestii care ar fi putut distruge copacii


De luat aminte! - la 27.11.2012 ora 20:40:46



Pentru toti cei care considera ca trecutul utecisto-comunist al lui MRU a fost doar o ratacire a tineretii, iata dovada ca acesta persevereaza: "Odată cu investirea ca ministru de Externe, în 2004, şi-a declarat susţinerea pentru montarea portretului distrugătoarei României postbelice Ana Pauker, chiar în sediul Ministerului de Externe român.
Reprezentanţii AAAPE i-au cerut în public ministrului Ungureanu să îndepărteze tabloul Anei Pauker, însă acesta a refuzat, recunoscând însă că iniţiativa afişării tabloului îi aparţine!!! Pentru cei ce nu ştiu, tov. Ana Pauker a fost nr. 1 în România sovietizată, cetăţean sovietic şi agent NKVD. Cu titlul de înaltă consideraţie, Stalin i-a conferit gradul de colonel".


@ana - la 27.11.2012 ora 20:35:41



Te asigur ca trecutul omului este de maxima importanta. Traseul sau, devenirea, optiunile de moment - acestea toate si multe altele ii definesc caracterul. Nu inteleg de ce le cataloghezi drept minciuni. Insusi MRU a recunoscut ca a fost activist UTC de prim rang si cred ca nimeni nu poate contrazice ziarul "Scanteia", care publica discursul sau la Congresul PCR. Pe de alta parte, acest MRU nu a aparut peste noapte candidand in Arad. Are in spate o cariera destul de bogata in politica ultimilor ani, asa ca nici vorba de vreun suflu nou pe care l-ar putea aduce. Despre caracterul sau vorbesc tocmai faptele din trecut. Cat priveste afisele, trebuie sa intelegi ca regulile sunt clare si obligatorii pentru toti competitorii, indiferent de numele ori formatiunea pentru care candideaza. Sigur ca sunt suparatoare si celelalte afise postate aiurea pe tei, dar in acest caz vorbim despre alte prevederi legale, iar Primaria este cea care ar trebui sa intervina.


securistul comunist tramane acelasi toata viata - la 27.11.2012 ora 20:29:03



Ca barbat Marian e de 3 ori mai aratos decat alifia asta. Asa ca lasa-ma te rog.


Ana - la 27.11.2012 ora 20:18:02



Veniti cu povesti aberante folosindu-va de informatii neadevarate si pentru ce ? Ce veti castiga ? In primul rand dati dovada de inconstienta avand in vedere ca incercati sa va folositi de minciuni pentru a pata imaginea domnului Ungureanu ! In al doilea rand , pe principii ca acestea va bazati in alegerea unui om care sa va conduca ? Conteaza mai mult ce s-a intamplat acum 20 de ani in loc sa va intereseze ceea ce se intampla acum , ceea ce sunt oamenii care vor sa ne conduca tara in prezent ! Ceilalti au dovedit de nenumarate ori ca nu sunt demni de a fii la conducere . Si in legatura cu afisele , foarte interesant este faptul ca tocmai afisele al caror continut aveau legatura cu campania electorala si cu domnul Ungureanu au fost luate in evidenta ! Se pare cele publicitare nu deranjeaza cu nimic ! Doriti sa fiti tratati cu corectitudine dar oare voi sunteti ?


Dragos - la 26.11.2012 ora 23:33:44



Sunt curios de acum incolo .. de ce anume se vor mai lega cei de la USL :))


Daca mai vreti mai cereti! - la 26.11.2012 ora 21:15:09



Avem destule realitati pe gustul fiecaruia! Trebuie sa spuneti doar, mai vreau!


        1 | 2 | 3 | 4 | 5    >    >>


Nume: