Flash news:
 
<< Înapoi


Falcă a anunţat că PDL Arad NU VOTEAZĂ candidatul la preşedinţie!



13.11.13 de C.U.

La Expo Arad Internaţional a avut loc, marţi seara, întâlnirea Consiliului Judeţean de Coordonare al PDL Arad, în cadrul căruia Cătălin Predoiu şi Gheorghe Falcă şi-au prezentat proiectele cu care s-au înscris în competiţia internă din PDL pentru desemnarea candidatului democrat-liberalilor la preşedinţia României. Surpriză însă: Gheorghe Falcă a anunţat într-un final că la Arad alegerile pentru desemnarea candidatului nu vor mai avea loc, punându-l într-o situaţie ridicolă pe Ioan Plaveţi, secretarul general al PDL Arad, care anunţase că votul va avea loc sâmbătă şi enumerase între timp chiar şi adresele la care ar fi trebuit să fie organizate secţiile de votare. „Este un gest de eleganţă, pentru că în Arad, unde oamenii mă cunosc, nu trebuie să ducem dezbaterea la nivelul votului şi mă bucur că organizaţia a înţeles, sper că şi colegii de la Bucureşti o să înţeleagă. La Arad vom rămâne doar cu mesajele”, a declarat Gheorghe Falcă, spre stupoarea generală.
În discursul de la Arad, Cătălin Predoiu, favoritul PDL la candidatura pentru peşedinţia României, a declarat: „Mă bucur să fiu astăzi la Arad, un oraş european, alături de un primar european, de un coleg, Gheorghe Falcă, împreună cu care am străbătut ţara şi am prezentat membrilor Partidului Democrat Liberal viziunea noastră asupra problemelor politice la zi, asupra perspectivelor României. Cred în această dezbatere, cred că este un exerciţiu util şi cred că asta va aduce putere Partidului Democrat Liberal şi credibilitate în faţa alegătorilor. De aceea am intrat în această dezbatere, de aceea duc această competiţie”.
În final, după anunţul lui Gheorghe Falcă, unii membri ai Consiliului Judeţean de Coordonare al PDL Arad s-au întrebat ce rost a mai avut toată desfăşurarea de forţe de marţi seara. Sau, pentru ce au mai fost tipărite atâtea materiale promoţionale...




Comentarii (23)

2 - la 13.11.2013 ora 18:45:11



DOI NENOROCITI CARE VOR TRECE LA MISCAREA POPULARA FALCA SI CIONCA.


Ala pe care l-ai facut mafiot - la 13.11.2013 ora 13:45:45



Draga Gogu, ai avut ocazia sa faci ceva pentru cetatean. Tu ai crezut ca priceperea ta este apreciata de toti, chiar daca ai calcat oamenii in picioare. Ai ras de oamenii care ti se adresau cu incredere pentru respectarea legilor si obligatiilor tale de primar. Ti-ai batut joc de o multime de nevoiasi si angajati. Impreuna cu soacra ta, Luci, care cerea si lua spaga, ai denigrat oameni seriosi care au stat in calea inavutirii tale personale. Ai stopat dosare penale de abuz in functie. Sunt aici si dau oricand declaratii, daca nu esti mulĹŁumit. Iar acum mai ai tupeul sa candidezi la presedentie...


Ordnung und Disziplin - la 13.11.2013 ora 13:24:22



Pacala si ajutoarele lui a fost lectura pricipala la Brad. De acolo inspiratia de mai tarziu, aplicata la oras.


Rasp - la 13.11.2013 ora 13:18:54



Aia fara noroc... care macina suflete murdare.


@Aradean-nu de la Brad - la 13.11.2013 ora 13:16:28



Care Moara ?


mirabela - la 13.11.2013 ora 13:07:06



A invatat de la nasu-sau care, in vara tercuta, se smiorcaia pe unde apuca si implora electoratul sa nu se prezinte la referendum. Mai apoi, s-a dat mare cocos, ca a iesit invingator. A propos, cunoasteti vreun sport in care invingator este cel ce refuza confruntarea? Numai in politica romaneasca se mai poate asa ceva. Trist este ca, dupa aceea, se gasesc lingai care sa le laude lasitatea si sa ii ridice in slavi, proclamandu-i mari oameni politici.


Aradean-nu de la Brad - la 13.11.2013 ora 13:05:39



Roata morii se invarteste...tzaczactzac.
Marea intrebare pentru Gogu: cine te va mai suporta dupa cadere?


eu Tifi - la 13.11.2013 ora 12:55:07



Oricine e mai bun decat un om necinstit. Ca din astia am avut destui. M-au pacalit si pe mine. Avem nevoie de print, nu de zmeu!


.... - la 13.11.2013 ora 12:41:15



Falca este totusi The best! Nu ca ar fi ceva de capul lui dar the best raportat la competitorii lui din celelalte partide.
1. Galis de la PNL;
2. Caprar de la PSD;
3. ... aaaaaa, nu mai exista NIMENI.
Si Galis si Caprar sunt in politica locala de 20 de ani. Si unul si altul au avut mii de ocazii sa faca ceva pentru aradeni. NICIUNUL nu a facut NIMIC.
In ordinea asta de idei, la alegeri vom fi pusi, iarasi, sa votam un smecheras care a facut la suprapret kilometri de borduri si alti 2 smecherasi care nu au facut NIMIC.
Rezultatul este este evident favorabil ctitorului de borduri purtatoare de comisioane.
Asta este Falca. Local un zmeu comparat cu 2 trepadusi. Intr-o competitie in care Caprar si Galis lipsesc (ei fiind reperul mediocritatii totale) si apare oricine, da orcine (ca toti sunt mai buni ca Galis si Caprar) Falca iese ultimul, el nefiind bun decat in comparatie cu nulitatile noastre locale.


N.D. - la 13.11.2013 ora 12:39:24



avem si noi un mesaj pt. dl. cu cravata verde din poza: http://www.youtube.com/watch?v=ylpYUSAODPk


        1 | 2 | 3    >    >>


Nume: