Flash news:
 
<< Înapoi


Fiul consilierului judeţean PSD Cornel Lucaci, reţinut pentru trafic de droguri! Era CAPUL REŢELEI!?



26.06.13 de O.T.

Gabriel Lucaci, fiul consilierului judeţean Cornel Lucaci, a fost reţinut în cadrul destructurării unei reţele de traficanţi de droguri care a avut loc miercuri dimineaţă, la Arad. În urma percheziţiilor au fost ridicate pentru audieri 20 de persoane, între care şi Gabriel Lucaci, considerat a fi capul reţelei, potrivit unor surse din rândul anchetatorilor.

Conform surselor citate, Gabriel Lucaci a fost ridicat de la domiciliul său din Arad, el locuind la altă adresă decât părinţii săi. Consilierul judeţean Cornel Lucaci s-a declarat „şocat” de acuzaţiile care îi sunt aduse fiului său.

„Nu ştiam nimic despre percheziţii pentru că nu locuiesc la aceeaşi adresă cu fiul meu. Sunt şocat să aflu despre aceste acuzaţii. Astăzi (miercuri - n.r.) nu am vorbit deloc cu Gabriel”, a declarat consilierul judeţean, citat de Mediafax. Audierile în acest caz continuă, anchetatorii anunţând că vor da publicităţii mai multe informaţii despre caz la finalul acestora.

Descinderi au avut loc miercuri dimineaţă la 22 de adrese din judeţul Arad, unde locuiesc presupuşi traficanţi de droguri. La percheziţii au participat poliţişti de la Crimă Organizată şi procurori DIICOT, sprijiniţi de SRI.

În urma descinderilor, a fost descoperit un laborator pentru droguri sintetice, dar şi câteva sute de grame de mefedronă, afirmă sursele citate. Anchetatorii cred că gruparea aproviziona piaţa locală cu mefedronă la un preţ de cuprins între 150 şi 200 de lei gramul.
 

UPDATE/ În urma audierilor, a fost reţinut Gabriel Lucaci şi alţi nouă suspecţi.



Comentarii (24)

Adrian - la 30.06.2013 ora 01:16:56



Cat despre PSD Arad - Oare cei de la Bucuresti stiu despre faptul ca un om cu un trecut marcat de afaceri 'cu fete dezbracate' este mare consilier si are si functie de conducere in PSD ARAD? Oare banii cumpara onoarea si demnitatea unei intregi organizatii? Domnul Caprar, domnul Maduta, chiar va convine un asemenea anturaj? Domnilor aveti un pic de demnitate si aratati aradenilor ca nu sunteti paiatele nimanui, iar banii murdari ai unor astefel de personaje nu pot sa va incetoseze judecata si sa va ingenuncheze demnitatea.


Adrian - la 30.06.2013 ora 01:06:24



Ce se naste din pisica sopareci mananca... E o consecinta a educatiei 'deosebite' pe care domnul Lucaci a daruit-o cu drag fiului sau. Acum se prezinta ca politician si om de afaceri, dar ne aducem bine aminte de afacerile de proxenetism si 'peste' pe care domnul Lucaci le avea prin 1996 - 1999. Cum se dezbracau fetele aduse din Moldova in Laser si erau oferite clientilor marinimosi. Consumatie din belsug, interese tot asa si prostitutia mergea. Fiul vazand ce usor se fac banii, simtind un mediu propice si-a dezvoltat propria afacere. Problema cu domnul Lucaci nu e pentru ce a facut fiul dumnealui acum ci pentru ce a facut dumnealui atunci. Macar asa un pic ar trebui sa il mustre constiinta, pentru ce la 'impins' pe cel mic, pentru ce l-a invatat, pentru ce model de viata i-a aratat.


primavara - la 28.06.2013 ora 11:02:45



De ce trebuie sa judecati tata pentru ce a facut fiul.Fiul este major nu are decat sa dea socoteala pentru ce a facut , mai ales ca locuia separat era casatorit.
De ce este PSD-ul de vina pentru faptele copilului unui membru ? Faceti prea mult tam, tam cei de la PD-L uitati-va in ograda voastra !
In PD-L sunt o gramada de hoti asta nu vede nimeni ?


dya - la 27.06.2013 ora 01:12:30



ma fratilor voi nu ganditi cand vorbiti.lucaci jr era major nu statea tataso la fundu lui sa vada ce face,dece amestecati lucrurile,sau voi cand faceti ceva sunt vinovati parinti vostri,daca sunteti fara de pacat aruncati atunci piatra,dar pana atunci taceti,voi nu va ganditi la mama lui cat sufera cu ce este vinovata ea sau tata lui,asa ca nu imediat cum se iveste ceva aruncati cu acuzatii in toti cand doar unu ii vinovat.capu sus cornel lucaci si mergi mai departe.fiecare sa plateasca pt fapta lui,si doar cand esti la greu vezi cu adevarat cine tie prieten si cine dusman.


Ala ar trebui sa isi dea demisia de onoare - la 27.06.2013 ora 00:46:37



Dar oare are onoare


fortuna-locuitor - la 27.06.2013 ora 00:40:04



Baiatul era major,nu raspunde tata pentru faptele lui..poate daca nu era consilier judetean sau local,nu se scriau atatea pagini..au gresit,la puscarie..fiecare sa raspunda pentru faptele sale


pavel - la 26.06.2013 ora 22:35:58



poate urmeaza nasu^lu lucaci cornel ,deputatul psd caprar, ce zice-ti ?!


x - la 26.06.2013 ora 21:59:01



Ce legatura are sula cu prefectura?mama voastra si tatzii vostri stiu tot ce facetzi voi? Ia mai ganditi odata ,si datziva apoi cu parerea. Cate ati facut fara stirea lor?dc ar fi mai altfel in acest caz?:-?


kkt cu mac - la 26.06.2013 ora 19:20:32



lasa-i ca acuma or primit ciorba si au putere, sa vezi maine cum schelaie da foame


Danu - la 26.06.2013 ora 19:15:20



mai hooooo! ce numai Lucaci asta e interlop in politica aradeana?? mai uitati-va la cine conduce orasul!


        1 | 2 | 3    >    >>


Nume: