Flash news:
 
<< Înapoi


Igaş, ironii la adresa lui Falcă: "Se pregăteşte intens să devină preşedintele României"



13.02.13 de O.T.

Senatatorul Constantin Traian Igaş a făcut o declaraţie cât se poate de ironică la adresa colegului său din PD-L Gheorghe Falcă, în perspectiva alegerilor pentru conducerea partidului la nivel naţional. Astfel, vicepreşedintele PD-L Constantin Traian Igas a declarat, pentru Ziare.com, că îl va susţine la preşedinţia partidului pe primarul Aradului, Gheorghe Falcă, dacă acesta se va decide să candideze. „Îl văd pe Ghiţă Falcă într-o competiţie pentru şefia partidului, cu condiţia să aibă şi bărbăţia să candideze, eu îl voi susţine”, şi-a început senatorul PD-L seria de ironii la adresa lui Gheorghe Falcă, cu care nu se află în relaţii dintre cele mai bune.
Igaş consideră că primarul Aradului e cel mai bun candidat, întrucât întruneşte o serie de calităţi. „Are charismă, viziune, a participat la Revoluţie, a fost declarat nevinovat în dosarul pe care i-l făcuse DNA, vorbeşte mai multe limbi străine şi se pregăteşte intens să devină preşedintele României”, a enumerat Igaş, cât se poate de ironic, calităţile pe care le întruneşte – mai mult sau mai puţin! – Gheorghe Falcă pentru a putea aspira la preşedinţia PD-L.
Conflictul din interiorul PD-L dintre cei doi democrat-liberali arădeni este binecunoscut, aceştia având mai multe dispute pe parcursul anului trecut, care au culminat cu încercarea lui Gheorghe Falcă de a-l împiedica pe Constantin Traian Igaş să candideze la alegerile parlamentare.



Comentarii (33)

Glasul Aradului - la 18.02.2013 ora 10:00:40



Noi am sters acest articol din memoria Ziarului. ( la ordin binenteles)


localnica - la 14.02.2013 ora 17:58:13



stati un pic sa-si faca ferma de porci la Manerau si apoi sa candideze ori la partid ori la prezidentiale ca la prezidentiale il voteaza dracul


Tedi - la 14.02.2013 ora 10:03:47



Bravo Igas,cineva trebuia sa ii spuna groparului Realitatile !!!!!


Elias - la 13.02.2013 ora 23:32:19



Aceste sun calitati sau minusuri !!


oarecare - la 13.02.2013 ora 19:28:23



Revin cu o intrebare pe care am formulat-o recent: "Igas, who the f..k is Igas?". Si ce anume il indreptateste sa isi tot dea cu parerea? Daca el este cel care da referinte despre cultura si nevinovatia lui F.Gh. in dosarul penal de coruptie, e clara valoarea celui din urma.


Gore - la 13.02.2013 ora 18:19:47



Dobre Boroş, absolvent al Institutului "Mircea cel BÄtrĂn", cu un an mai mare decĂt Traian BÄsescu şi director adjunct al SPP Ăn perioada 1993-1996, a afirmat cÄ actualul şef al statului era unul dintre turnÄtorii de la Institutul de MarinÄ. Boroş a declarat cÄ âl-am vÄzut pe BÄsescu cum scria note informative cĂnd era Ăn anii doi-trei la institutâ. El a precizat, rÄspunzĂnd ĂntrebÄrilor lui Vadim Tudor, cÄ, Ăn general, cei turnaţi la Securitate de diverse persoane aveau probleme dintre cele mai grave, mergĂndu-se pĂnÄ la excluderea acestora de la institut. De asemenea, Boroş l-a contrazis pe BÄsescu: "DĂnsul mizeazÄ cÄ au dispÄrut aceste dosare. ĂnsÄ sĂnt urme ale lor. Se pot gÄsi sinteze pe care Direcţia Constanţa le trimitea cÄtre şeful Direcţiei de contraspionaj la armatÄ". Fostul director adjunct al SPP s-a mai arÄtat nemulţumit şi de faptul cÄ BÄsescu tot vorbeşte despre şantajabili şi despre corupţi, Ăn condiţiile Ăn care "tu nu eşti AlbÄ ca ZÄpada". El a mai declarat cÄ BÄsescu pune uneori SPP Ăn situaţii delicate, susţinĂnd cÄ existÄ ĂnregistrÄri video, din martie - aprilie 2005, cĂnd şeful statului a sÄrit de douÄ ori gardul pentru a pÄrÄsi Palatul Cotroceni. La rĂndul sÄu, PetricÄ Gheorghiu, fost ofiţer de marinÄ, a susţinut cÄ l-a cunoscut pe BÄsescu ĂntĂmplÄtor, arÄtĂnd cÄ acesta era, Ăn 1989, inspector-şef la Navigaţia CivilÄ Constanţa. El a susţinut cÄ, Ăn 1990, BÄsescu era inspector şi cÄ la nivelul Inspectoratului Constanţa s-a fÄcut o şedinţÄ Ăn care s-a hotÄrĂt demiterea actualului şef de stat pe motiv cÄ era colaborator al SecuritÄţii.


Aradean-nu de la Brad - la 13.02.2013 ora 16:37:50



Draga costele, eu ia-s propune ceva mai bun. Sa devina Papa la Roma - postul este vacant.


@nico - la 13.02.2013 ora 15:26:58



ironia draga nico e faptul ca Falca are probleme inclusiv la limba romana, charisma ii lipseste cu desavarsire iar viziunile sale sunt de fapt vedenii!!!! asta ca sa pricepi si tu ca vad ca esti tare grea de cap!


cultivarea ciupercilor - la 13.02.2013 ora 15:19:45



Cum Sa Castigi 9000 lei Lunar Cultivand Ciuperci intr-un spatiu de numai 80 mp? Iata cum AFACEREA TA cu CIUPERCI devine profitabila in doar 60 de zile si iti aduce la o mirco ferma de 80 mp peste 23000 EURO pe an . Detalii pe www.cultivareaciupercilor.ro