Flash news:
 
<< Înapoi


Lovitură de teatru pentru MRU: Cea mai puternică filială din ţară a Forţei Civice a trecut la PNL!



07.11.12 de Diana Damaschin

UPDATE! Întreaga echipă de conducere care a activat la alegerile locale în Forţa Civică filiala Arad – formaţiune politică în fruntea căreia, la nivel central, se află Mihai Răzvan Ungureanu (MRU) – a demisionat şi a trecut la PNL. Gestul a fost explicat de doi dintre foştii lideri ai Forţei Civice Arad, Vlad Botoş şi Dan Proca, într-o conferinţa de presă ce a avut loc la sediul PNL Arad.
„Ne dezicem de actuala structură la care a aderat Forţa Civică, deoarece reprezintă o manevră electorală, menită să inducă în eroare alegătorii. Considerăm că ARD reprezintă şi este în continuare PDL, formaţiune care s-a remarcat prin neprofesionalism şi înlocuirea sistemului de valori etice şi morale cu promovarea intereselor personale şi de grup, în detrimentul celor pe care i-au condus în ultimii ani. Partidul a fost deturnat, prin revopsirea PDL-ului care a făcut atâtea rele României”, a declarat Dan Proca.
Din Biroul Permanent al Forţei Civice, 6 din cei 7 membri au demisionat din funcţiile avute iar reprezentanţii lor au semnat adeziuni la PNL Arad. Ei sunt hotărâţi să participe activ la campania electorală a USL. „Îl vom susţine pe Florin Galiş pentru Colegiul 3 Deputaţial, dar şi pe ceilalţi candidaţi ai USL pentru alegerile parlamentare”, a declarat Vlad Botoş.
Foştii lideri ai Forţei Civice Arad îl consideră pe Mihai Răzvan Ungureanu un „personaj importat de la Bucureşti, care vrea, probabil, să desfiinţeze judeţul Arad, dat fiind faptul că recent MRU a afirmat că el candidează pentru un colegiu din Banat”.
Filiala Arad a Forţei Civice număra până de curând peste 50 de membri. Dintre aceştia, toţi şi-a dat demisia iar liderii lor au trecut la PNL. De remarcat, că Forţa Civică Arad s-a dovedit, în vechea formulă, cea mai puternică filială din ţară, obţinând la alegerile locale 4,3 procente pentru Consiliul Municipal şi 6,3 pentru Primăria Aradului.
Preşedintele Organizaţiei Municipale PNL Arad, Florin Galiş, a salutat iniţiativa celor din Forţa Civica de a se alătura organizaţiei pe care o conduce şi speră la rezultate foarte bune în alegerile parlamentare din decembrie.


UPDATE/ Partidul Forţa Civică a reacţionat rapid

Partidul lui Mihai Răzvan Ungureanu a reacţionat rapid la demisia membrilor din Arad şi a remis, de la Bucureşti, un comunicat de presă. „Partidul Forţa Civică dezminte informaţiile apărute în presă conform cărora un număr important de membri ai partidului din organizaţia arad ar fi părăsit partidul pentru a se înscrie în PNL. În realitate, este vorba despre doar doi simpli membri, fără niciun fel de activitate în perioada în care au activat ca membri ai Forţei Civice”, se arată în comunicatul semnat de Biroul de Presă al Forţei Civice. (O.T.)



Comentarii (71)

demnitate - la 08.11.2012 ora 16:24:48



iata si punctul de vedere a unui om demn; din pacate nici USL nici ARD (PDL) n-au nici o legatura cu cuvantul Demnitate.
Respect Claudiu Cristea!
http://www.claudiucristea.ro/keep-calm-and-carry-on


Ard=Inima Ardealului - la 08.11.2012 ora 14:16:10



ARD te iubim
Si cu tine vrem sa fim
In ziua de 9 in loc sa stam
ARD CU TINE O SA VOTAM!!!!


Andrei - la 08.11.2012 ora 14:11:02



Usl ce ati demonstrat cu asta?...vreti sa atentati la integritatea Fortei Civice insa din pacate a-ti tras-o pe langa...stii senzatia aceea cand partenera de sex se aseaza pe langa si urli de durere simti ca s-a rupt VICTORAS in doua :)))...da asta e cand esti securist nu ai prea multa minte tu doar executi nu si gandesti!!


aradean - la 08.11.2012 ora 13:44:30



uau ce de lingai pdlisti pe aici ! va ustura asa-i ?


Oli - la 08.11.2012 ora 12:41:00



Soparlica marca USL - De tipul Radio Erevan. De fapt nu era toata conducerea - erau doar membri, nu si-au dat demisia acum ci de prin Septembrie si nu erau 50 erau de fapt vreo 6... USL=mizerie


SARACUL DIN ROLLS ROYCE ! - la 08.11.2012 ora 10:33:45



Cariera de patron media i-a adus o avere impresionantÄ. La capitolul imobiliar, deţine mai multe proprietÄţi de milioane de euro, printre care douÄ vile, un bloc pe bulevardul Carol I, şi alte case Ăn Constanţa, Sinaia, Cannes şi Miami.
Dan Diaconescu stÄ bine şi la capitolul maşini. M.e.r.ced.e.s, B.e.n.tle.y, L.i.nco.l.n, P.o.rsc.h.e, I.nf.i.n.i.ti şi douÄ R.o.l.l.s R.o.y.c.e.
Patronul OTV mai are un avion, un elicopter şi un yaht de peste douÄ milioane de euro.
Firmele lui Dan Diaconescu sunt O.g.l.i.n.d.a P.r.e.s.s, cu afaceri de un milion de euro Ăn 2011 şi profit de 130 de mii de euro, şi O.g.l.i.n.d.a T.e.l.e.v.i.s.i.o.n, care anul trecut a Ănregistrat afaceri de 150 de mii de euro şi un profit de numai o mie de euro. In total, omul de televiziune are o avere estimatÄ la aproape 30 de milioane de euro.


ATENTIE ARADENI ! NU VA MAI LASATI MANIPULATI DE PORTOCALI - la 08.11.2012 ora 10:31:51



"Cineva" ne-a cumparat, pe banii nostri, bilet de calatorie, numai dus, spre o destinatie neanuntata si ne-am trezit impinsi in vagoane. Vizioneaza filmuletul urmator daca vrei sa stiti cine este acest "cineva" si spre ce ne intreptam. Cale de intors nu mai exista. Ne mai poate salva doar semnalul de alarma dar cine are curaj sa traga de maner?

VEZI AICI (atentie la sfarsit): youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2kDmDS_HNYU#!


Romania fara PDL din 9 decembrie ! - la 08.11.2012 ora 10:27:21



âRAZBOIULâ pentru o RomĂnie puternicÄ, Ăntr-o UE puternicÄ, trebuie sÄ ĂnceapÄ.
SA INCEPEM prin a da jos din cocotier, prin vot, Ăn decembrie, maimuţele cu guler portocaliu, Ănainte ca sÄ disparÄ din el toate nucile de cocos.
-------------------------------------------------------------
INFLATIA CONFORM INSTITUTULUI NATIONAL DE STATISTICA: IULIE 2011-IULIE 2012 peste 4,7%; averea populatiei a scazut cu peste 36% in perioada iunie 2011-iulie 2011;

NIVELUL DE TRAI AL ROMANILOR A SCAZUT DE TREI ORI IN ULTIMII 3 ANI DE GUVERNARE PORTOCALIE!!!!!!
ACESTA ESTE REZULTATUL INCOMPETENTEI GUVERNELOR PDL CONDUS DE M.A.F.I.O.T.U.L SEF BASESESCU PRIN T.R.O.M.P.E.T.E.L.E BOC SI UNGUREANU .

GUVERNELE PDL AU VANDUT APROAPE TOT CE A MAI RAMAS DIN TARA ASTA SI A INDATORAT ROMANII PE ZECI DE ANI!!!
PDL PRIN POLITICA M.A.F.I.O.T.A A ALUNGAT INVESTITORI CARE PLATEAU TAXE SI IMPOZITE . BASESCU SI AI LUI AU DISATRUS SISTEMUL JURIDIC, SANATATEA, EDUCATIA SI CULTURA ACESTEI TARI .

PDL si BASESCU INCEARCA ACUM , fara success, SA MANIPULEZE POPULATIA PRIN DENIGRARI, SPECULATI SI DEZINFORMARI FACUTE LA B1TV SI CELELALTE MASS-MEDIA OBEDIENTE , CU ZIARISTI FARA DEONTOLOGIE PROFESIONALA (IMPARTIALITATE), PRIN POSTACI PE NET PLATITI CU ZIUA (50 de lei) SI MANIFESTANTI PRIN PIETE VAI DE MAMA LOR !!!!!
PDL A RISIPIT BANII NOSTRI DIN BUGET CU INVESTITII FARA ROST , ADJUDECATE DE FIECARE DATA DE M.A.F.I.O.T.I.I LOR IN MOD ILEGAL, CU REVOLUTIONARI FALSI PE CARE I-A DUS PANA IN PARLAMENT,ETC. PDL A UMPLUT TARA DE INFRACTORI !

PE LISTELE LOR ELECTORALE SUNT ACEEASI G.O.L.A.N.I SI C.U.R.V.E CARE AU FURAT DIN BUZUNARELE NOASTRE TIMP DE 4 ANI: UDREA, TURCAN, FALCA, PINALTI, BOU-REANU, FLUTUR, BERCEANU, VIDEANU, SULFINA BARBU, R.ANASTASEâETC !

PENTRU A NU-I DESCOPERI OAMENII AU FUGIT CA POTARNICHILE CA SA CANDIDEZE IN LOCURI UNDE NU STIE NIMENI ADEVARUL DESPRE EI !!


ARD=PDL=MIZERIE - la 08.11.2012 ora 09:56:10



ARD=PDL=MIZERIE


@ANDREI - la 08.11.2012 ora 08:55:58



MA, ANDREI ESTI CRISTEA?NU A AVUT EL NICIODATA NIMIC CU SOCIETATEA CIVILA EL A AVUT CU PARTIDELEEEEEE...FARA NUMAR!!!


        1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |     >    >>


Nume: