Flash news:
 
<< Înapoi


MOBILIZARE GENERALĂ: Aradul STRÂNGE RÂNDURILE în jurul "Bătrânei Doamne"!



15.11.13 de O.T.

NEWSAR se raliază apelului făcut de Suporter Club UTA şi face apel la arădeni, în special la oamenii de afaceri, la parlamentari, consilieri judeţeni, locali şi aşa mai departe, să sprijine iniţiativa suporterilor de a achiziţiona măcar 1000 de bilete la tribuna I, la partida de sâmbătă dintre UTA şi FC Bihor. Suma obţinută din vânzarea biletelor ar asigura pentru un interval de o săptămână cheltuielile curente ale clubului. Toate biletele achiziţionate vor fi donate asociaţiei Suporter Club UTA sau persoanelor din judeţ care în alte condiţii nu ar fi mers la meci.
De la publicarea apelului nostru au răspuns deja pozitiv reprezentanţi ai administraţiei publice, ai partidelor politice şi parlamentari. În acest sens, vom reveni cu amănunte! Cei care doresc să achiziţioneze bilete sunt rugaţi să ne apeleze la redacţie (0745-516915), sau dacă o fac personal, să doneze biletele asociaţiei Suporter Club UTA, la Old Lady's Pub.
Sub spectrul ameninţării finanţatorului Adrian Marţian, care a anunţat că mută echipa la Jucu (jud. Sibiu), Aradul trebuie să dea dovadă de unitate în jurul celui mai important simbol al său: „Bătrâna Doamnă”, Campioana Provinciei. 


UPDATE 1/ Avem biletele!

Zeci de arădeni din judeţ vor beneficia de biletele gratuite (foto) puse la dispoziţie de Newsar.ro, graţie modului în care – până vineri după-amiaza – au răspuns  apelului nostru parlamentarii Ioan Cristina, Dorel Căprar şi Constantin Traian Igaş. De asemenea, membrii Forţei Civice - filiala Arad au fost încurajaţi de senatorul Mihai Răzvan Ungureanu să răspundă pozitiv apelului lansat de noi, astfel încât, sâmbătă, aceştia vor cumpăra bilete şi se vor duce la meci. Şi viceprimarul Aradului Cătălin Ţiţirigă, aflat în Grecia, a răspuns apelului lansat de Newsar.ro, anunţând că va cumpăra, prin intermediul nostru, 20 de bilete la partida cu FC Bihor. De asemenea, Marin Crişan, preşedintele Confederaţiei Naţionale Patronatul Român - filiala Arad, aflat în Ungaria, a răspuns apelului lansat de Newsar.ro, urmând să achiziţioneze, în numele mai multor oameni de afaceri arădeni, bilete la partida dintre UTA şi FC Bihor.  


UPDATE 2/ Medicii de familie, alături de UTA! 

Dr. Adrian Dărăbanţiu, preşedintele filialei arădene a Federaţiei Naţionale a Patronatelor Medicilor de Familie, ne-a contactat vineri seara, oferind alte 10 bilete la tribuna I suporterilor care vor să fie alături de UTA la importanta partidă cu FC Bihor.  


Citeşte şi:

Mobilizare pentru "Bătrâna Doamnă": Apel către utişti să-şi cumpere bilete la tribuna I



Comentarii (13)

O.T. - la 16.11.2013 ora 11:05:34



cine doreste sa mearga la meci si nu are bilet, sa ne sune la nr. 0745516915 sau 0733676915! Mai sunt 25 de bilete disponibile!


Dani - la 16.11.2013 ora 10:37:01



Haide UTA!


T. - la 16.11.2013 ora 10:30:48



felicitari Orlando pt. aceasta intitiativa dar din pacate cu o floare nu se face primavara. iar in Arad nu exista interes pt. UTA. CLM baga banii intr-o echipa de liga a VI unde jucatorii au salarii mai mari decat cei de la adevarata UTA. dar vorbim noi mai multe cand ne vedem poate si scrii ceva!


Hai UTA - la 16.11.2013 ora 09:57:22



Nu voi cumpara nici un bilet cat timp politicul este implicat la,echipa, nu va lasati pacaliti dragi aradeni.


@calin - la 16.11.2013 ora 02:37:22



foarte bine! dl. Blidar ar putea chiar sa ia echipa si sa o duca in Liga I. poate asa am accepta cu totii ca Aradul sa cumpere tramvaie numai de la domnia sa! Haide UTA!


Soso - la 16.11.2013 ora 00:37:07



felicitari tuturor celor care au achizitionat bilete ajutand UTA. uniti salvam!


calin - la 15.11.2013 ora 20:40:34




DupÄ ce au fÄcut rost de banii (16 mii de lei) pentru a achita baremurile la meciurile cu Bistri?a ?i U. Craiova, Eugen TricÄ ?i cei mai reprezentativi fotbali?ti ai lotului utist au mai dat o loviturÄ. AstÄzi, dupÄ antrenament, antrenorul âtextili?tilorâ ?i George Neagu ?i Bogdan Apostu au fost primi?i Ăn audien?Ä de potentul om de afaceri arÄdean, Valer Blidar, care a fost de acord sÄ sponzorizeze clubul fanion cu o sumÄ important de bani.

Din informa?iile noastre, patronul grupului de firme Astra Vagoane CÄlÄtori Arad ar fi semnat un ordin de platÄ de o jumÄtate de milliard de lei vechi, bani cu care clubul va trÄi pĂnÄ la pauza de iarnÄ. âRar am ĂntĂlnit o persoanÄ atĂt de deschisÄ la dialog ?i dispusÄ sÄ ajute. Domul Blidar e un om extraordinar, un arÄdean adevÄrat. Banii Ăi vom folosi pentru baremuri de arbitraj, medicamente, hranÄ, cu siguran?Ä vom trÄi ca ?i club anul acestaâ, ne-a mÄrturisit TricÄ.

Din informa?iile noastre, âcheiaâ acestei sponzorizÄri ar fi fost Bogdan Apostu, respectiv o cuno?tiin?Ä bunÄ a acestuia. âUTA a ajuns sÄ trÄiascÄ prin noi, jucÄtori ?i antrenori. Economic, prin rezolvarea acestui ajutor financiar, iar sportiv prin ceea ce o sÄ facem mĂine pe gazon ?i Ăn meciurile ce urmeazÄ. Noi ?i suporterii ducem spiritul UTA-ei mai depar. De?i nu e de datoria celor din vestiar sÄ umble dupÄ bani, am fÄcut ?i asta fiindcÄ UTA ?i suporterii ei minuna?i meritÄ astaâ, ne-a declarat experimentatul atacant.

DacÄ ?i ac?iunea suporterilor, aceea de a mobiliza arÄdenii sÄ cumpere cel pu?in 1000 de bilete la tribuna I la meciul cu Bihorul, Ăn vitieria âBÄtrĂnei Doamneâ ar intra dintr-un foc 650 de milioane de lei vechi. Bani necesari ca aerul, din moment ce Adrian Mar?ian nu mai finan?eazÄ gruparea din Calea Aurel Vlaicu. Probabil, dejeanul nici nu va veni la meci mĂine.


Sandu - la 15.11.2013 ora 19:17:32



nu va certati aiurea. UTA are nevoie de noi! atat timp cat suntem dezbinati ale Martian sau Falca fac ce vor. daca suntem uniti le tremura chilotii!


Pt .... - la 15.11.2013 ora 17:24:04



Ce "dastepti" sunt unii A.R.A.D.eni . Mai ales daca au mancat....politica pe bat. Mi-e greata de tine si cei ca tine , lingai de meserie .


.... Pt. cei carora le pasa - la 15.11.2013 ora 15:18:30



Faceti o sedinta la Suporter Club la care sa chemati un consultant in afaceri si management (nu un microbist) care sa va faca o prezentare privind posibilele solutii, inclusiv reorganizarea ca SA.
... Asta daca chiar va pasa.
Voua va trebuie un manager adevarat. Este de preferat unul care nu se pricepe la fotbal si sa nu fie avocat sau firma de avocatura ca astia o sa va spuna ce vreti sa auziti, ori ideea este sa auziti adevarul asa cum este el, poate neconvenabil.
fara o informare corecta NU puteti sa luati decizii corecte oricata buna-vointa ati avea si cu decizii eronate nu veti rezolva problemele UTA-ei.


        1 | 2    >    >>


Nume: