Crișul nu mai curge cum trebuie. Înfrângere acasă, cu ACS Olimpic Târgu Mureș

ACS Crișul Chișineu-Criș cade dintr-o groapă în alta. Departe de forma arătată în turul campionatului au fost fetele și în meciul cu Olimpic Târgu Mureș, meci câștigat de oaspeţi cu scorul de 36 – 30.

Aflată în formulă aproape completă, echipa din Criș a arătat o formă bună în prima repriză, la pauză scorul fiind doar 16 – 17 în favoarea celor de la Olimpic. Repriza secundă în schimb a fost una de dat uitării cât mai repede. Nimic nu s-a mai legat, meciul curgând în favoarea fetelor de la Tg. Mureș.

La finalul partidei scorul a fost 30 – 36, fetele de la Crişul fiind vizibil afectate de înfrângere.

Este deja al patrulea meci la rând pierdut pentru Chișineu-Criș şi oarecum neașteptată această involuție pentru tinerele handbaliste de pe Crișul Alb.

Totuşi, fetele noastre au o șansă foarte bună la victorie sâmbătă, pe teren propriu, împotriva celor de la Odorheiu Secuiesc.

Pentru Criș au marcat: Boldor – 9, Mîrcă – 2, Cherecheș – 5, Sas – 7, Petrușe – 1, Puț – 6.