Noua UTA merge mai departe în Cupa României, după ce a învins Reşiţa cu 4 – 3

Noua UTA a învins Muncitorul Reşiţa şi merge mai departe în Cupa României, după o partidă cu şapte goluri marcate, din care patru în favoarea arădenilor.

Scorul a fost deschis de reşiţeni, în minutul 4, prin Voin, care a înscris cu capul. La fel avea să încrie şi Cotoc, de la UTA, două minute mai târziu, restabilind egalitatea.

Tot cu capul au înscris Bobină (Reşiţa) şi Leucuţa (UTA), în min. 19 şi 23, pentru 2 – 2 pe tabelă.

UTA a preluat conducerea în minutul 29, prin Rus, care reluat o centrare venită de la Leucuţa.

Reşiţenii aveau să egaleze în minutul 48, când, după o fază fixă, Cotoc i-a așezat involuntar balonul lui Beică iar reșițeanul a înscris cu un șut puternic.

UTA avea să închidă tabela în minutul 84, în urma unui grave greşeli de portar: Lolea a scăpat mingea la o centrare a lui Nădăban iar Bulza a înscris în poarta goală.