Poliţiştii arădeni au urcat pe podiumul Campionatului Naţional de Judo al MAI

Poliţiştii arădeni au urcat pe podiumul Campionatului Naţional de Judo al Ministerului Afacerilor Interne (MAI), doi dintre aceştia devenind campioni naţionali. Competiţia a avut loc, zilele trecute, la Drobeta Turnu Severin, concursul găzduind peste 200 de sportivi, anagajaţi ai structurilor MAI.

Inspectoratul de Poliţie Judţean Arad a fost reprezentat de patru poliţişti, care au reuşit să urce pe podium şi să câştige trei medalii.

Astfel, la  categoria +100 kg, inspector principal de poliţie Meszar Răzvan a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podimului, câştigând locul I. Acelaşi merituos rezultat a fost obţinut şi la categoria 100 kg, de inspectorul principal de poliţie Mereanu Vasile, cei doi devenind astfel campioni naţionali.

La categoria 90 kg, agentul şef principal Coreniuc Liviu a câştigat medalia de bronz iar la categoria 81 kg, agent principal Huian Ciprian a ocupat locul V.