Rezultate bune pentru reprezentanții Cubului Experiența Multisport Arad la Cupa Euroregiunii DKMT la Înot Masters

La Timișoara a avut loc, zilele trecute, cea de a VIII-a ediție a Cupei Euroregiunii DKMT la Înot Masters, un concurs de înot la care au participat atât înotători amatori cât și foști înotători profesioniști.

Evenimentul a fost organizat de Clubul de Înot MASTERS Timișoara, în colaborare cu Facultatea de Educație Fizică și Sporta a Universității de Vest din Timișoara și Direcția Județeană pentru Tineret și Sport Timiș.

La concurs au participat aproximativ 100 de sportivi, atât afiliați (13 cluburi), cât și neafiliați, din trei țări: România, Serbia și Ungaria. Probele individuale de înot au fost următoarele: 200 m la alegere; 25 m și 100 m toate procedeele (fluture, spate, bras și craul), 100 m mixt și 25 m subacvatic.

Clubul Sportiv Experiența Multisport Arad a fost reprezentat de șase înotători, care au obținut următoarele locuri pe podium la probele individuale:

– Adrian Arvinti (categoria de vârstă 55-59 ani): 5 locuri întâi și 2 locuri doi;

– Diana Miazga (categoria de vârstă 45-49 ani): 2 locuri doi și 1 loc trei;

– Cosmin Rufu (categoria de vârstă 40-44 ani): 1 loc doi;

– Cristian Lucian Mladin (categoria de vârstă 40-44 ani): 1 loc doi și 2 locuri trei;

– Mihai Timofte ( categoria de vârstă 35-39 ani): 1 loc trei;

– Dan Mihai Schramco, căpitan de echipă (categoria de vârstă 35-39 ani): 4 locuri întâi și   2 locuri trei.

De asemenea, echipa masculină de ștafetă a clubului s-a clasat pe locul 3 la ștafetele de 4×25 m liber și 4×25 m mixt.

În urma rezultatelor obținute, Clubul Sportiv Experiența Multisport Arad s-a clasat pe locul 5 dintr-un total de 13 cluburi participante.