UTA Bătrâna Doamnă a mai spălat din ruşinea primei etape: A învins în deplasare, la Cluj

UTA Bătrâna Doamnă a învins-o în deplasare, la Cluj, pe Universitatea, în cea de a doua etapă din Liga 2.

Arădenii au condus încă din minutul 8, când Alexandru Manea a reluat cu capul în vinclu o centrare venită de la Strătilă.

În ciuda faptului că au alergat în permanenţă după egalare iar în repriza secundă au dominat partida, clujenii nu au reuşit să înscrie şi au trebuit să se recunoască învinşi.

Cu victoria de la „şepcile roşii” UTA şi-a mai spălat din păcatul înfrângerii suferite pe teren propriu, în prima etapă, în compania celor de la Gaz Metan Mediaş (scor 1-2).

De remarcat, că la partida de la Cluj au asistat aproximativ 3000 de spectatori dintre care mai bine de 100 au fost arădeni.

În etapa următoare UTA Bătrâna Doamnă joacă acasă, cu CS Mioveni.

Sursa foto: sportarad.ro (Viorel Muscă)