UTA a pierdut acasă cu Clinceniul (1 – 3). Reacţia lui Cristian Todea (VIDEO)

UTA a pierdut în prima partidă pe puncte disputată anul acesta în faţa propriilor suporteri.

Scorul a fost de 1 – 3 în favoarea oaspeţilor, Academica Clinceni, după ce la pauză UTA a fost în avantaj, conducând cu 1 – 0.

Repriza a doua a fost însă una a oaspeţilor, care au ştiut să profite din plin de o echipă arădeană mult schimbată faţă de cea din turul campionatului.

Şi echipa din Clinceni trece printr-o reconstrucţie similară în această perioadă, însă pentru ea s-a dovedit a fi o schimbare în bine încă din start.

Iată ce a declarat Cristian Todea, antrenorul UTA-ei, imediat după fluierul final, la conferinţa de presă:

Sursa video: youtube/uta-arad.ro

1. Todea pana o sa intelegi si tu ca trebuie sa joci cu doi atacanti si ca cea mai buna aparare este atacul o sa fim in liga a treia. 🙁