WINTER IS COMING! UTA – Chindia 2 – 1, în prima etapă a returului. UPDATE: Declaraţia lui Todea (VIDEO)

Într-un decor hibernal, la Şiria, UTA a reuşit să obţină victoria în compania Chindiei Târgovişte, formaţie angajată serios în lupta pentru promovarea în Liga I.

Scorul a fost deschis printr-un autogol al oaspeţilor şi a rămas 1 – 0 pentru UTA până la pauză.

În partea a doua oaspeţii au revenit pe tabelă, dar arădenii au trecut din nou în avantaj prin golul lui Daniel Florea.

Finalul, venit în minutul 90 + 3, avea să o găsească pe UTA în atac şi să consfinţească o victorie meritată, în care arădenii nu s-au menajat deloc.

În urma partidei de astăzi „Bătrâna Doamnă” a acumulat 24 de puncte în clasament, cu unul mai puţin decât baremul stabilit de conducere până la pauza competiţională.

De remarcat, dăruirea suporterilor arădeni care au cântat din primul şi până în ultimul minut!