Bătrâna Doamnă a revenit la forma care a consacrat-o în acest sezon. UTA – Sportul Snagov: 1 – 4

UTA a cunoscut a doua înfrângere consecutivă din noua „eră Popa”, demonstrând că orice minune ţine trei zile.

Fără o atitudine hotărâtă, utiştii au făcut o partidă fără orizont, fiind o pradă uşoară pentru fotbaliştii pragmatici ai Sportului Snagov.

Conduşi cu 2 – 0 la pauză, arădenii au dat falsa impresie că pot reveni, înscriind în minutul 56 prin Prună, care a reuşit un lob de excepţie.

În urma partidei de astăzi UTA rămâne cu 34 de puncte în clasament. Pentru utişti urmează o deplasare la Pandurii Tg. Jiu, în 21 aprilie, şi derby-ul cu ASU Poli Timişoara, în 24 aprilie, la Şiria.

Iată filmul meciului, conform uta-arad.ro:

96′

Final

93′

Gol Snagov, după un nou contraatac finalizat de Borțoneanu

90′

Șase minute extra

78′

Gol Snagov: Borțoneanu împinge mingea în plasă din metri stânga, după ce Bodea blocase un contraatac, 1-3

77′

Iese Huiban, intră Ferfelea

68′

Iese Markovic, intră Jorza

66′

Vlădoiu

65′

Iese Munteanu, intră Borțoneanu

56′

Gol UTA!!! Popa îl deschide în dreapta pe Prună, mijlocașul croșetează printre fundași și reușește o fogglia secca superbă, 1-2

52′

Iese Dinculescu, intră Popa

46′

Începe actul doi, cu o schimbare la UTA, Prună în locul lui Stahl

45′

Gol Snagov, în al cincilea minut de prelungiri: Muntean a reluat la păianjen din 15 metri frontal o minge respinsă după un contraatac, 0-2. Pauză

44′

Lică

44′

Munteanu

40′

Iese Iacob, accidentat, intră Anca-Trip

31′

Foarfecă spectaculoasă Curtuiuș din 8 metri puțin peste

23′

Șerban

15′

Gol Snagov: corner de pe stânga, Șerban reia cu capul din 7 metri în stânga lui Bodea, 0-1

0′

Începe meciul, UTA e în roșu complet, oaspeții sunt în bleumarin. Arădenii au lovitura de start.

UTA: 28 Bodea – 26 Manea, 19 Markovic, 16 Roșca, 5 Dinculescu – 27 Stahl, 13 Tănase, 18 Petra, 94 Hlistei – 10 Buia, 7 Curtuiuș. Pe bancă: 12 Barna – 4 R. Iuga, 14 Burlă, 17 Jorza, 23 Prună, 9 Popa, 30 Toma. Director tehnic: Ionuț Popa. Antrenor principal: Cristian Todea.

Sportul: 30 Iacob – 2 Vlădoiu, 6 Lică, 34 Șerban, 23 Stancu, 3 Jamali, 5 Radu, 7 Munteanu, 10 Buștea, 22 Costache, 11 Huiban. Pe bancă: 1 Anca – 8 Borțoneanu, 14 Ferfelea, Tazouti, 19 Gojnea, 9 Neață, 77 Ilie. Antrenor: Valeriu Răchită.

Arbitri: Paul Unimătan (Zalău) – Raul Ghiciulescu (Lugoj), Patricia Samsudean (Timișoara). Rezervă: Mihai Domșa (Aiud). Observatori: Mircea Ciglenean (Cluj Napoca), Daniel Sabou (Zalău).