Drama prin care trece Natalis Zaincofschi, elevă a Colegiului Național „Moise Nicoară”, aflată în stare gravă în urma unui accident de circulație, mișcă întreaga comunitate arădeană.
Apelul disperat pentru sprijinirea tinerei a fost preluat de întreaga presă din Arad și este difuzat pe rețelele de socializare în speranța că arădenii cu dare de mână nu vor rămâne nepăsători și se vor ralia efortului de a ajuta la transferarea elevei la o clinică din Germania unde, pentru a beneficia de un tratament adecvat, trebuie să se achite suma de 100.000 de euro.
Împreuna pentru Natalis Zaincofschi
„Natalis Zaincofschi, elevă în clasa a XII-a la Colegiul Național <<Moise Nicoară>> din Arad, are nevoie de noi toți în acest moment important. În urma unui accident, parcursul ei a luat o pauză neașteptată, iar acum luptă cu toată puterea pentru a reveni printre noi.
Pentru a beneficia de tehnologia și expertiza medicală necesară stării actuale, transferul către un spital specializat din Germania este prioritatea absolută. Este pasul decisiv pentru ca Natalis să primească tratamentul complex pe care situația ei îl impune.
Pentru început este necesară suma de 100.000 de euro. Fără această sumă minimă în cont transferul în străinătate nu este posibil. Mobilizarea noastră este esențială pentru a asigura acest transfer medical urgent.”, este apelul pentru spijinirea tinerei eleve a Colegiului Național „Moise Nicoară”.
Conturile unde puteți dona sunt:
În RON:
IBAN: RO86INGB0000999910782077
Titular: Bogdan Zaincofschi
Banca: INGB Centrala
Cod SWIFT/BIC: INGBROBU
În EURO:
IBAN: RO29INGB0000999912282626
Titular: Bogdan Zaincofschi
Banca: INGB Centrala
Cod SWIFT/BIC: INGBROBU”
Orice ajutor contează. Dacă puteți contribui sau distribui mai departe, vă rugăm să o faceți!

















Lasă un comentariu