Administrația Națională de Meteorologie anunță că astăzi, de la ora 12 și până dieară, la ora 21, intră în vigoare o alertă cod galben de caniculă.
Sunt vizate județele din Crișana, nordul Banatului, Maramureș, nordul și nord-vestul Transilvaniei, unde se vor înregistra temperaturi deosebit de ridicate pentru această dată iar disconfortul termic va fi accentuat.
Maximele termice vor fi până la 35 de grade Celsius, avertizează ANM.
De mâine, 25 iunie 2026, cea mare parte a țării va intra sub avertizare cod galben de caniculă:

















Lasă un comentariu