![UPDATE/ Accident MORTAL în județul Arad (GALERIE FOTO) UPDATE/ Accident MORTAL în județul Arad (GALERIE FOTO)](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2023/04/338531417_764796974998732_8643730136526668687_n-420x257.jpg)
O persoană și-a pierdut viața, duminică după-masa, într-un accident care a avut loc pe DN 7, transmite Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) Arad.
Potrivit primelor informații, evenimentul rutier a avut loc între Pecica și Nădlac, în acesta fiind implicate un autoturism și un autotren.
La sosirea echipajelor ISU, a fost găsită decedată, care se afla în exteriorul autoturismului.
UPDATE/ „În ziua de 2 aprilie, în jurul orei 19.12, polițiștii Serviciului Rutier au fost sesizați despre un eveniment rutier, în afara localității Pecica. Din primele cercetări a reieșit că UN autoturism, la volanul căruia se afla o femeie de 40 de ani din Nădlac, care circula pe DN 7, în afara localității Pecica, a intrat în coliziune cu un autotren condus de un bărbat în vârstă de 46 de ani, din județul Argeș. În urma impactului a rezultat decesul conducătoarei autoturismului. Testarea cu aparatul alcooltest a conducătorului autotrenului a indicat că acesta nu se afla sub influența alcoolului. Cercetările sunt continuate de polițiști într-un dosar penal, întocmit pentru ucidere din culpă, în vederea stabilirii cu exactitate a cauzelor și împrejurărilor care au dus la producerea accidentului”, precizează purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție Județean Arad.
Foto: ISU Arad
![](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2023/04/338531417_764796974998732_8643730136526668687_n-720x441.jpg)
![](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2023/04/338846784_1183169265731102_6316541797425214846_n-405x720.jpg)
![](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2023/04/339371080_745489183881523_5007671964980710038_n-540x720.jpg)
![](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2023/04/338728482_601824631549186_3682429641061453331_n-540x720.jpg)
Lasă un comentariu