Crișul a defilat cu Odorheiu Secuiesc, scor 39 – 23 (GALERIE FOTO)

Meci foarte bun înregistrat de Chișineu-Criș în etapa 21 la handbal: victorie categorică împotriva celor de la Odorheiu Secuiesc 39-23. După o serie negativă, a sosit momentul pentru o victorie de moral cu care Crișul urcă și un loc în clasament.

Cu mai mulți susținători decât la ultimele meciuri, Crișul a început foarte bine meciul, fară să arate slăbiciuni. În minutul 11 scorul era deja 10 – 3 iar la sfârșitul primei reprize scorul a fost 20 – 8.

Repriza secundă a fost una mai relaxată, dar la un nivel apropiat de cel din prima repriză. După timpul regulamentar, scorul pe tabelă s-a oprit la 39  – 23.

Pentru Criș au marcat: Lucușa 5, Mîrcă 3, Haidu 2, Vartolomei 4, Petrușe 4, Puț 8, Morariu 7, Pop 3, Cherecheș 1, Boldor 2.