![Cum a avut loc ACCIDENTUL de aseară, în care un BMW s-a făcut praf. Șoferul, un tânăr de 22 de ani, GRAV RĂNIT Cum a avut loc ACCIDENTUL de aseară, în care un BMW s-a făcut praf. Șoferul, un tânăr de 22 de ani, GRAV RĂNIT](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2020/11/accident-noaptea-pod-420x280.jpg)
Reprezentanții Inspectoratului de Poliție Județean Arad au dat publicității rezultatele cercetărilor efectuate la fața locului în ceea ce privește accidentul rutier care a avut loc duminică seara pe podul dintre Micălaca și Subcetate.
Potrivit IPJ Arad, „în jurul orei 19,35, un tânăr de 22 de ani, din Arad, a condus un autoturism pe strada Eugen Popa, și pe podul rutier Micălaca a intrat în coliziune cu parapetul metalic care desparte sensurile de mers, ulterior cu un stâlp metalic de iluminat stradal. În urma evenimentului rutier a fost rănit grav conducătorul auto și ușor doi bărbați, de 63 și 36 de ani, pasageri în autoturism. Conducătorul auto nu a putut fi testat cu aparatul alcooltest din cauza rănilor suferite, urmând a-i fi recoltate probe biologice. În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, urmând a fi stabilite cu exactitate cauzele producerii accidentului”.
Citește și:
NEWS ALERT: Accident GRAV, cu TREI VICTIME, pe podul dintre Micălaca și Subcetate (FOTO + VIDEO)
Lasă un comentariu