![După cum au jucat. Universitatea Cluj – UTA: 0 – 0 în derby-ul play-out-ului (VIDEO) După cum au jucat. Universitatea Cluj – UTA: 0 – 0 în derby-ul play-out-ului (VIDEO)](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2024/03/Universitatea-Cluj-UTA-420x237.jpg)
Universitatea Cluj și UTA au terminat indecis derby-ul de la vârful play-out-ului.
Echipele au încercat, dar au produs puțin fotbal de calitate și ocazii. Totuși, mai periculoși au fost clujenii, dar UTA a jucat bine cartea apărării, „Bătrâna Doamnă” contând mai puțin în atac.
De remarcat, că remiza i-a nemulțumit pe ambii antrenori, care trebuie să se bucure totuși cu faptul că echipele lor se mențin pe primele locuri ale clasamentului în play-out.
Trebuie spus că UTA a fost însoțită la Cluj Napoca de aproximativ 400 de suporteri, cei mai mulți fiind membri ai grupărilor din peluză.
Lasă un comentariu