![Farul a ORBIT-O rău pe „Bătrâna Doamnă”: Arădenii n-au reușit nimic nici cu un om în plus (VIDEO) Farul a ORBIT-O rău pe „Bătrâna Doamnă”: Arădenii n-au reușit nimic nici cu un om în plus (VIDEO)](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2022/10/Farul-UTA-420x220.jpg)
Partida de la Ovidiu trebuie uitată rapid, UTA nefiind în stare să arate ceva în disputa cu Farul nici măcar când s-a aflat în superioritate numerică.
Condusă cu 1 – 0 în urma unui penalty ușor acordat, trupa lui Ilie Poenaru nu s-a regăsit până la pauză. În repriza a doua, arădenii au venit ceva mai montați de la vestiare și, la o acțiune mai periculoasă, au obținut un penalty, irosit însă de Postolachi. În pofida faptului că penalty-ul s-a lăsat și cu o eliminare în rândul gazdelor, UTA nu a găsit nici cu un om în plus drumul spre poarta constănțenilor. Au făcut-o însă aceștia din urmă, înscriind pe final, într-o partidă în care UTA aproape nu a contat.
S-a terminat Farul – UTA 2 – 0 și pentru „Bătrâna Doamnă” urmează partida de acasă cu CFR Cluj. Cu alte cuvinte, e groasă rău!
Lasă un comentariu