![Furt la un restaurant din Arad. Au dispărut aproape 20.000 de lei Furt la un restaurant din Arad. Au dispărut aproape 20.000 de lei](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2019/09/bani-program-comerț-finanțare-1170x658-420x236.jpg)
Angajata unui restaurant din Arad s-a ales cu dosar penal pentru furt calificat după ce a furat în repetate rânduri bani din casa de marcat a unității.
Polițiștii Biroului de Investigații Criminale cercetează o fremeie de 45 de ani, din Arad, angajată a unui restaurant situat pe Calea Aurel Vlaicu, care, în perioada 10 – 15 august, pe timp de noapte, ar fi sustras, în repetate rânduri, 18.900 de lei din casa de marcat a unității.
Femeii i-a fost întocmit dosar penal iar polițiștii continuă cercetările pentru săvârșirea infracțiunii de furt calificat, în vederea recuperării prejudiciului și luării măsurilor legale care se impun.
Foto: Arhivă, rol ilustrativ
Lasă un comentariu