Meci nebun la Arad! UTA – Voluntari: 4 – 3 (VIDEO: Rezumatul partidei)

UTA a învins cu 4 – 3 pe FC Voluntari, la capătul unui meci nebun în care arădenii au fost conduși de două ori de ilfoveni.

Partida a fost dominată de oaspeți, care parcă și-au dorit mai mult victoria, fiind mai mereu primii la minge. UTA a părut debusolată în destule momente, jucând fără orizont, spre exasperarea publicului care a început chiar să-și fluiere favoriții. S-a terminat în cele din urmă cu bine, atunci când nu mai spera nimeni, grație lucidității lui João Pedro care a înscris cu un șut perfect în ultimul minut de prelungiri. Același Pedro e egalat și pentru 1 – 1, relansând practic partida la câteva minute după ce a fost introdus pe teren. De altfel, ca un făcut, toate golurile UTA-ei au fost înscrise de jucători introduși de antrenorul Mircea Rednic din postura de rezerve. Pedro (de două ori), Omondi și Tudorie.

În urma partidei cu FC Voluntari, UTA a acumulat 23 de puncte în clasament, păstrând distanța față de locurile retrogradabile.