Oltenii fuseră şi se duseră. UTA, la a treia VICTORIE consecutivă acasă (VIDEO)

UTA a învins-o pe FCU Craiova cu scorul de 2 – 1, ca la capătul unei partide în care arădenii au trăit periculos până în ultimele minute.

Meciul a avut două reprize diametral opuse. Prima, la discreţia UTA-ei, care a intrat la cabine cu scorul de 2 – 0, iar a doua cu oaspeţii la timonă, oltenii reuşind să reducă din handicap şi fiind chiar la un pas de egalare.

UTA putea să se desprindă, dar lipsa de luciditate a făcut-o să-i fi greu iar fluierul de final să fie o adevărată izbăvire pentru trupa lui Poenaru.

1. E greu să rămâi concentrat pe tot parcursul unui astfel de meci. Iar scorul de la pauză se dovedește a fi unul riscant. Intri la vestiare cu convingeri false și când ieși îți iei una în freză să te trezești că încă ai de muncă. Pasele aiurea și plasamentul încă dau bătaie de cap fotbaliștilor de la UTA. Antrenorul încă mai are chiar și el de învățat, așa că orice victorie, venită oricum, trebuie salutată și savurată.