![Până când!?! Continuă SPARGERILE de MAŞINI în vestul ţării Până când!?! Continuă SPARGERILE de MAŞINI în vestul ţării](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2020/10/spargere-masina-420x299.jpg)
Continuă să fie sparte maşinile parcate pe domeniul public în vestul ţării.
Ultima întâmplare de acest gen a avut loc miercuri, pe strada Vulturilor din Timişoara, unde a fost spartă o maşină cu numere de Arad. Hoţul a spart geamul din partea şoferului, a luat ce a putut şi s-a făcut nevăzut.
Spargerea a fost anunţată pe reţelele de socializare iar proprietarul a făcut plângere la Poliţie.
De remarcat, că numărul infracţiunilor de acest gen a crescut odată cu întoarcerea în ţară a „valorilor” care până la izbucnirea pandemiei erau la „lucru” în Occident.
Foto: Daniel Nechita
Lasă un comentariu