![Rednic a răbufnit! Care e problema la UTA. De ce nu se realizează transferurile (VIDEO) Rednic a răbufnit! Care e problema la UTA. De ce nu se realizează transferurile (VIDEO)](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2024/01/Rednic-interviu-UTA-420x176.jpg)
Mircea Rednic a răbufnit la finalul partidei dintre FCSB cu UTA, pierdută de arădeni cu 4 – 0, arătându-și nemulțumirea pentru faptul că nu i se pun la dispoziție jucătorii pe care i-a solicitat.
Rednic se plânge de lipsa transferurilor, de faptul că acestea întârzie să se concretizeze. „Am nevoie de jucători. Problema la noi e că vorbim, discutăm, facem liste, ne dăm ok-ul și nu se înaintează”, a spus antrenorul. Întrebat care sunt motivele pentru care nu se înaintează în demersurile de aducere a jucătorilor, Mircea Rednic a spus: „Nu știu… aici nu eu… (n.r. – trebuie să răspund)”, ci conducerea clubului, care nu dispune însă de un buget pe măsură.
Iată și rezumatul partidei dintre FCSB și UTA:
Lasă un comentariu