![RETIM anunță modificări ale tarifelor de facturare către persoanele fizice și cele juridice RETIM anunță modificări ale tarifelor de facturare către persoanele fizice și cele juridice](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2022/05/RETIM-420x280.jpg)
Operatorul RETIM Ecologic Service SA și ADI SIGD anunță modificări ale tarifelor de facturare către utilizatorii din Zona 1 a județului Arad, datorate modificării tarifelor de la Stația de Sortare Arad, Stația de Compost Arad și Depozitul Arad.
Astfel, prin Hotărârile Asociaţiei de Dezvoltare Intercomunitară Sistem Integrat de Gestionare a Deşeurilor Judeţul Arad (ADI SIGD) nr. 394, 395, 396 și 397/29.09.2023 s-au aprobat noile tarife de compostare, sortare și depozitare aplicabile începând cu 01.10.2023.
Tarifele de facturare aplicabile utilizatorilor începând cu octombrie 2023 sunt:
1. Pentru persoane fizice
![](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2023/10/Tabel-tarife-Persoane-Fizice.png)
2. Pentru persoanele juridice
![](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2023/10/Tabel-Tarife-Persoane-Juridice.png)
Lasă un comentariu