![„Time Out” la PP-DD Arad „Time Out” la PP-DD Arad](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2014/09/20140920_153222-283x420.jpg)
Simona Man, președintele PP-DD, a convocat o conferință de presă fulger la Arad, cu scopul de a clarifica situația organizației arădene, după mult trâmbiţatele migrări la PDL ale unor membri, în frunte cu preşedintele Cătălin Ţiţirigă.
În loc să facă „dezvăluiri incendiare”, așa cum a promis în momentul convocării presei, Simona Man s-a limitat la a spune că nimic din ceea ce s-a relatat în mass-media nu este adevărat și că juriștii organizației vor ataca în instanță „persoana” care și-a permis să vorbească în numele partidului, răspândind minciuni referitoare la migrația a 30 de membri ai PP-DD la PDL.
Simona Man a spus în mod repetat că este vorba despre o singură persoană, refuzând să precizeze însă despre cine este vorba. Totodată, președintele PP-DD a declarat că luni va expune situația la zi a partidului.
Simona Man a precizat că nu a putut contacta patru din cei 50 de consilieri locali ai PP-DD, cu toţii asigurând-o că au rămas în partid.
Așteptăm aşadar cu interes „dezvăluirile” pe care le va face Simona Man luni. Dacă le va mai face!
Doamna Man sa demisioneze a distrus partidul !vom pleca toți daca ea va rămâne !