![Un arădean BEAT a intrat cu mașina într-un pom, ACCIDENTÂND și un alt autovehicul Un arădean BEAT a intrat cu mașina într-un pom, ACCIDENTÂND și un alt autovehicul](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2016/12/alcool-la-volan-420x315.jpg)
Polițiștii Biroului Rutier cercetează un arădean de 61 de ani, care, la data de 9 mai , în jurul orei 18, în timp ce conducea un autoturism pe strada Amurgului, a pierdut controlul asupra direcției de deplasare, intrând în coliziune
cu un pom.
În urma impactului, autoturismul a fost proiectat într-un autovehicul parcat.
În urma evenimentului rutier au rezultat doar pagube materiale, testarea cu aparatul alcooltest a conducătorului auto indicând o alcoolemie de 0,65 mg./l. alcool pur în aerul expirat.
Conform procedurii, au fost recoltate probe biologice în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei, în cauză fiind întocmit un dosar penal pentru conducere sub influența alcoolului.
Lasă un comentariu