UTA a câștigat la Iași ÎNTORCÂND REZULTATUL în prelungiri (VIDEO)

După ce în etapa trecută a pierdut acasă în prelungiri, UTA a reușit să obțină o victorie prețioasă la Iași, adjudecându-și cele trei puncte tot în minutele suplimentare. Arădenii au învins-o cu scorul de 2-1 pe Politehnica Iași.

Cu excepția primelor 10 minute, interval în care au încasat și golul, arădenii au avut meciul la dispoziție. Numai împotrivirea portarului moldovean și a apărătorilor Politehnicii a întârziat restabilirea egalității pe tabela de marcaj, care a venit totuși, în minutul 90+2. Erico a înscris atunci dintr-o lovitură de colț bătută de Roger.

După alte două minute, Ciprian Rus avea să reia în plasă, pentru 2-1, o minge respinsă de portarul gazdelor, după o bună lovitură de cap a lui Roger.

În urma partidei de la Iași, UTA a acumulat  24 de puncte în clasamentul primei ligi.