UTA a învins la Sebiş în ultimul amical al săptămânii, cu scorul de 5 – 1.

Iată cronica partidei, aşa cum a fost redată pe uta-arad.ro:

Ionuț Popa începe cu Orlic – Costin, Manea, Benga, Copaci – Oprea, Enescu – Cubleșan, Matei, Petra – Popa.

Sebișul răspunde cu Dagău – Poștoarcă, Pâslaru, Dumitrache, Ciochină, Pintea, Ruță, Onțel, Mărgărit, Susanu, Enciu.

UTA deschide scorul după patru minute de la primul fluier: Petra primește în stânga careului, culcă un adversar și centrează pentru reluarea la colțul lung a lui Popa, 0-1.

Naționalul egalează: Susan primește în 15 metri dreapta și trage puternic la colțul lung, 1-1 (9).

UTA revine la conducere grație reușitei spectaculoase a lui Matei, șut frumos de la 20 de metri, 1-2 (11).

După numai două minute, David Popa desprinde trupa roș-albă la 3-1, cu reluare din mijlocul suprafeței de pedeapsă.

Din minutul 40, Janos joacă în locul lui Petra.

Pauză.

UTA abordează actul secund cu Bodea – Iuga, Manea, Benga, Vădrariu – Coulibaly, Tănase – Stahl, Petriș, Janos – Pop.

E 4-1 pentru UTA din minutul 58, Pop a finalizat cu șut la colțul lung din 12 metri stânga o pătrundere de-a lungul căreia a trecut de trei adversari.

Penalty pentru UTA după un henț în careu, Manea face 5-1 (62).

Dublă schimbare, ies Manea și Benga, intră Dan și japonezul Eisuke (63).

Fluier final, la UTA a mai intrat pentru ultimul sfert de oră Suslak în locul lui Stahl.