UTA a pierdut calificarea în Cupă, dar a CÂȘTIGAT un jucător (VIDEO)

UTA a pierdut în această seară, pe Cluj Arena, șansa de a accede în sferturile de finală ale Cupei României.

După ce a jucat tot la trei zile în campionat, cu rezultate notabile, „Bătrâna Doamnă” a mizat în partida cu Universitatea Cluj la mai puțini titulari și la mai multe rezerve. Iar „rezultatele” nu au întârziat să apară, clujenii luând conducerea pe tabela de marcaj și intrând în avantaj la cabine.

Deși UTA a mutat la pauză și pe parcursul reprizei a doua, prin introducerea unor titulari de drept și a lui Adrian Petre, cei care au înscris au fost tot clujenii, care au dus scorul de 2 – 0. A fost momentul din care UTA a forțat și mai mult, nemaiavând ce pierde.

Nici măcar bara lui Adrian Petre (șut excelent din lovitură liberă) sau golul înscris de acesta în ultimele secunde ale prelungirilor nu au putut întoarce însă soarta unei partide în care s-a demonstrat că unii pot mai mult decât alții iar unii nu pot mai nimic…

P.S. Marele câștig al UTA-ei în urma partidei din această seară e Adrian Petre.