![UTA bate la poarta play-off după victoria de la Voluntari (VIDEO) UTA bate la poarta play-off după victoria de la Voluntari (VIDEO)](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2024/02/Voluntari-UTA-0-1-420x264.jpg)
UTA a învins în deplasare, la FC Voluntari, și s-a apropiat bine de locurile de play-off.
Deși arădenii au avut ocazia să deschidă scorul de mai multe ori, golul victoriei a fost marcat abia în a doua repriză. Autor: Fabry, care a avut ceva de obiectat spre banca de rezerve, moment în care antrenorul Mircea Rednic i-a arătat obrazul. Probabil, reacția lui Fabry a fost determinată de faptul că a fost rezervă în partida de la Voluntari.
În urma partidei de astăzi, UTA s-a instalat, momentan, pe poziția a șaptea în clasament, la limita locurilor de play-off.
Iată rezumatul partidei:
[…] Citeste continuarea pe newsar.ro […]