![UTA rămâne în prima ligă, după 5 – 1 cu Gloria Buzău (VIDEO) UTA rămâne în prima ligă, după 5 – 1 cu Gloria Buzău (VIDEO)](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2023/06/UTA-Gloria-Buzau-Postolachi-420x243.jpg)
UTA a câștigat fără drept de apel partida din returul barajului cu Gloria Buzău.
„Bătrâna Doamnă” s-a impus cu scorul de 5 – 1, la capătul unei partide în care a fost vioara întâi, diferența dintre liga I și liga a II – a fiind evidentă.
De remarcat atmosfera senzațională din tribune, unde fanii roș-albilor au cântat din primul și până în ultimul minut pentru UTA, neuitând, totuși, să taxeze conducerea „famiglială” a clubului – principala vinovată în opinia multora pentru situația în care a ajuns „Bătrâna Doamnă”.
Lasă un comentariu