![UTA rămâne pe loc de baraj și după partida cu FC Voluntari (VIDEO) UTA rămâne pe loc de baraj și după partida cu FC Voluntari (VIDEO)](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2023/09/UTA-FC-Voluntari-420x214.jpg)
UTA nu a reușit să o învingă pe FC Voluntari în ultima partidă disputată la Arad în acest an și a rămas tot pe loc de baraj în clasamentul Superligii.
Arădenii au dominat partida, dar s-au precipitat în fața porții, nereușind să înscrie în pofida ocaziilor pe care și le-au creat.
În urma etapei de astăzi UTA a ajuns la 9 puncte în clasament și urmează partide grele, pe care le va disputa departe de casă deoarece încep lucrările de refacere a gazonului.
Lasă un comentariu