UTA, serie spectaculoasă în drumul spre PLAY-OFF (VIDEO)

UTA își continuă seria spectaculoasă – în ceea ce privește rezultatele – în cursa pentru un loc în play-off.

Susținută frenetic de 10.000 de suporteri, „Bătrâna Doamnă” a învins Petrolul, surclasând echipa prahoveană în clasament. UTA a practicat un joc pragmatic, suferind în special în cea de a doua repriză când arădenii au jucat la sacrificiu și au scăpat fără gol și datorită intervențiilor portarului Iacob. E drept că UTA putea închide meciul, dar precipitarea arădenilor în fața porții a prelungit suspansul până în minutul 97.

S-a terminat 1 – 0 pentru UTA în urma golului marcat de Marcello de Freitas și întreaga suflare roș-albă visează frumos: Bătrâna Doamnă e favorită la un loc în play-off, bătălie pe care o duce în special cu Hermannstadt, echipă care are tot 37 de puncte în clasament.

(VIDEO) Rednic: „Felicitări pentru suporteri în primul rând… Le mulțumesc din suflet!”

1. Anonimee,Lasa ciocul !ce mai vrei mereu-nemultumitule?sau tot specimenul din partea dreapta a galeriei esti de l-ai injurat pe Iacob?!nu ti-i rusine baa de familia lu Iacob cum l-ai facut?mai ai obraz?oare ai tai cum se simt bine,mersi?nu ti-au dat 2 perechi de…mu…palmi?