![Agenţia Naţională de Integritate, ÎNVINSĂ în instanţă de un primar arădean Agenţia Naţională de Integritate, ÎNVINSĂ în instanţă de un primar arădean](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2014/10/Florin-Ciul-primar-Bocsig.jpg)
Florin Ciul, primarul comunei Bocsig, a câştigat, la Curtea de Apel Timişoara, procesul cu Agenţia Naţională de Integritate (ANI), care l-a declarat incompatibil cu funcţia de edil şef al comunei.
Curtea de Apel Timişoara a admis cererea lui Florin Ciul şi a dispus anularea raportului de evaluare al ANI, prin care primarul a fost declarat incompatibil.
„Am câştigat procesul, pentru că ANI îmi făcuse o nedreptate. Sper ca şi alţi primari care se găsesc în stituaţia mea să câştige”, a declarat Flroin Ciul.
De remarcat, că sentinţa Curţii de Apel nu este definitivă, putând fi atacată de Agenţia Naţională de Integritate.
Ioan Ciul a fost declarat incompatibil de ANI deoarece deţinea în paralel cu funcţia de primar şi calitatea de reprezentant/membru al unei întreprinderi familiale.
Lasă un comentariu