Arădenii au obținut 4 MEDALII la competiția INTERNAȚIONALĂ de judo de la Debrecen

Arădenii au obținut patru medalii la turneul internațional „Kupa Ungariei Debrcen”.

Competiția internațională de judo din 11 martie 2018 a avut loc în Ungaria, la Debrecen, arădenii fiind reprezentați de sportivi de elită ai C.S.M. Arad şi C.S. Podgoria Ghioroc.

Judoka de la C.S.M. Arad au fost pregătiţi de antrenorii Cristian Mercea și Carol Szabo, obținând următoarele medalii:

• Locul I:  Cristiana Mercea – categoria  „- 41 kg”;
  • Locul II: Maria Bociort – categoria „- 30 kg”;
  • Locul III : Carolina Szabo (categoria „- 38 kg”) şi Gîb Sebastian (categoria „- 55 kg”).

Competiția s-a desfăşurat pe 5 tatami (spaţii de luptă) și sunt mândru de rezultatele obținute, de modul în care Aradul a fost reprezentat la Debrecen. Muncim necontenit pentru pregătirea sportivilor, iar rezultatele obținute nu fac decât să ne motiveze, să ne dorim să devenim și mai buni”, a declarat Cristian Mercea, antrenor de judo la C.S.M. Arad.