![Aradul găzduieşte cea de a doua etapă a Campionatului Mondial de Supermoto 2014 Aradul găzduieşte cea de a doua etapă a Campionatului Mondial de Supermoto 2014](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2014/05/Arici-Supermoto-Vik-Power-Arad-420x278.jpg)
Vik Power Arad va găzdui, în perioada 16 – 18 mai 2014, cea de a doua etapa a Campionatului Mondial de Supermoto 2014, la care vor participa şi piloţi români.
Competiţia revine în România după o pauză de 10 ani.
Aceasta este organizată de Clubul Sportiv Arici Supermoto, care a beneficiat de sprijinul Primăriei Municipiului Arad, Federaţiei Române de Motociclism şi al unor sponsori locali.
Foto: aricisupermoto.ro
Abia astept