„Bătrâna Doamnă” și-a ONORAT întemeietorul, atât pe teren cât și în tribune. UTA – FC U Craiova 1 – 0 (VIDEO)

În plină dispută legată de amplasarea pe stadion a statuii baronului Francisc Neuman, UTA și-a onorat întemeietorul, atât pe teren cât și în tribune.

„Bătrâna Doamnă” a învins Craiova lui Mititelu cu scorul de 1 – 0, printr-un gol norocos al lui Roger, în urma unei pase senzaționale a lui Dangubic. Asta după ce arădenii au tremurat serios în primele 10 minute, când oltenii s-au năpustit spre poarta lui Iacob și au avut ocazia deschiderii scorului.

Reușita lui Roger a schimbat derularea ostilităților, ulterior partida fiind dominată de UTA. Victoria a fost și mai facilă după ce, în minutul 62, a fost eliminat Albu de la oaspeți.

De remarcat, că fanii au făcut (din nou!) show în tribune, partida fiind întreruptă din cauza fumului gros declanșat de fumigene. În prealabil, ultrașii arădeni au desfășurat un banner uriaș cu părintele UTA-ei, baronul Francisc Neuman.

În urma victoriei de duminică seara, UTA a revenit pe loc de play-off, cu 20 de puncte în clasament.

1. […] post „Bătrâna Doamnă” și-a ONORAT întemeietorul, atât pe teren cât și în tribune. UTA – FC… appeared first on […]