Buna Vestire, la Arad: UTA a ÎNVINS în partida cu CS Afumaţi şi a SĂLTAT în clasament (FILMUL MECIULUI)

Veşti bune pentru suporterii Bătrânei Doamne, chiar de Buna Vestire: UTA şi-a adjudecat toate punctele în partida cu CS Afumaţi şi a urcat peste Ripensia în clasamentul Ligii a II-a.

Victoria este cu atât mai importantă cu cât a venit în compania uneia dintre formaţiile puternice ale campionatului. În plus, UTA a revenit după ce a fost condusă pe tabelă.

Golurile arădenilor au fost înscrise de Darius Buia, în minutele 44 şi 55, în timp ce pentru oaspeţi a marcat Vasile, în minutul 14.

Filmul meciului:

93′

Final

92′

Mitu

90′

Trei minute extra

88′

Iese Vasile, intră Burlacu

78′

Bodea

77′

Iese Olariu, intră Mitu

75′

Onea

68′

Iese Petra, intră Jorza

62′

Iese Buduroi, intră Zaharia

55′

Goooool UTA!!! Buia interceptează la 40 de metri, pătrunde în careu, trece de un fundaș și înscrie din unghi peste portar, 2-1

47′

Petra

46′

Dublă schimbare la UTA: ies Dinculescu și Popa, intră Prună și Curtuiuș

46′

Începe actul doi

45′

Pauză

44′

Gooool UTA!!! Hlistei pătrunde în stânga careului, centrează în partea opusă pentru Stahl, așezare ideală pentru Buia, care finalizează din 5 metri, 1-1

17′

Bodea apără execuția lui Dedu

16′

Penalty pentru Afumați, fault Manea la Dedu

14′

Gol Afumați: Vasile prinde un șut perfect de la 20 de metri ușor stânga, bară-gol, 0-1

0′

Începe meciul, UTA are lovitura de start

UTA: 28 Bodea – 4 R. Iuga, 26 Manea, 16 Roșca, 5 Dinculescu – 17 Stahl, 13 Tănase, 18 Petra, 94 Hlistei – 9 Popa, 10 Buia. Pe bancă: 12 Barna – 11 A. Iuga, 19 Markovic, 7 Curtuiuș, 17 Jorza, 30 Toma. Director tehnic: Ionuț Popa. Antrenor principal: Cristian Todea.

Afumați: 30 Marinescu – 22 Onea, 17 Robicek, 4 Patriche, 5 Perju – 14 Olariu, 24 Tudorache – 20 Avram, 11 Dedu, 10 Vasile – 9 Buduroi. Pe bancă: 1 Mișa – 6 Buzea, 7 Zaharia, 8 Novacek, 13 Burlacu, 16 Mitu, 21 Manole. Antrenor: Vasile Neagu.

Arbitri: Denis Haidiner (Hunedoara) – Marian Truță, Alexandru Mihăilă (ambii Vâlcea). Rezervă: Szabolcs Kovacs (Carei). Observatori: Radu Bitea (Oradea), Ioan Mureșan (Timișoara).

Sursa: uta-arad.ro