![Călin Bibarț a reacționat după excluderea SCU din AFC UTA Arad Călin Bibarț a reacționat după excluderea SCU din AFC UTA Arad](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2024/02/Calin-Bibart-la-UTA-420x254.jpg)
Călin Bibarț, primarul Municipiului Arad, a aruncat săgeți spre conducerea AFC UTA Arad, la finalul partidei dintre UTA și FC Botoșani (2 – 2).
„Niciun meci nu se câștigă fără armonie și suporteri alături, nu doar în tribune! De luat în seamă!”, a transmis Călin Bibarț, făcând aluzie la faptul că, înaintea partidei, gruparea care controlează AFC UTA a exclus din asociație Suporter Club UTA (SCU), deși acesta din urmă deține sigla, culorile și palmaresul care dau identitate clubului.
De remarcat, că excluderea s-a făcut în ciuda poziției exprimate ieri de primarul Călin Bibarț, care din postura de edil-șef al Municipiului Arad și ordonator de credite este principalul susținător financiar al AFC UTA Arad.
Lasă un comentariu