Cine e arădeanul din anturajul lui Nicușor Dan! E mai mereu pe lista de invitați a Președinției (FOTO)

Cine e arădeanul din anturajul lui Nicușor Dan! E mai mereu pe lista de invitați a Președinției (FOTO)

Un arădean este văzut tot mai des, în ultima vreme, în preajma președintelui Nicușor Dan.

Acesta a fost invitat la ceremonia de preluare a mandatului de Președinte al României de către Nicușor Dan. Apoi, l-a însoțit pe președinte în vizita oficială a acestuia în Republica Moldova. La sfârșitul săptămânii trecute a fost din nou invitat de Nicușor Dan la București, la un eveniment de sărbătorire a Regalității Marii Britanii, care a avut loc sub înaltul patronaj al Președinției României.

Florin Remețan, pentru că despre el este vorba, este un cunoscut politician arădean, actualmente consilier județean și președinte al Partidului Mișcarea Populară (PMP) Arad.

Acesta ne-a povestit că are o relație bună cu Nicușor Dan, partidul său, PMP, susținându-l pe actualul președinte al României încă din perioada în care acesta aduna semnături pentru depunerea candidaturii la cea mai importantă funcție în stat.

Foto: Florin Remetan

  1. Orlando, fii bun șterge materialul că nu vreau sa regret alegerea din 18 mai. De altfel,dacă știam atunci asta..nici nu mai votam. Este strigător la cer

    Raspunde
  2. pe dracu! se baga si Remetean in seama nici nu stie Nicusor cine e si de ce

    Raspunde

Lasă un comentariu

Your email address will not be published.