CORONAVIRUSUL se RĂSPÂNDEŞTE cu REPEZICIUNE în întregul judeţ! Lista INCIDENŢEI şi durata RESTRICŢIILOR, pe LOCALITĂŢI

CORONAVIRUSUL se RĂSPÂNDEŞTE cu REPEZICIUNE în întregul judeţ! Lista INCIDENŢEI şi durata RESTRICŢIILOR, pe LOCALITĂŢI

Comitetul Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă a dat publicităţii lista actualizată a incidenţei cazurilor de infectare cu SARS-CoV-2 în judeţul Arad.

Potrivit acesteia, în tot mai multe unităţi administrativ – teritoriale se depăşeşte coeficientul de 3 bolnavi la 1000 de locuitori şi din ce în ce mai multe localităţi apar cu un coeficient cuprins între 1,5 şi 3 la 1000 de locuitori.

De remarcat, că în funcţie de coeficient se aplică şi restricţiile stabilite de autorităţi (Hotararea CJSU nr 65 din 27.10.2020).

Iată lista localităţilor:

Nr. Unitatea administrativ teritorială Incidență între sub 1,5 la 1.000 de locuitori Incidență între 1,5 și 3 la 1.000 de locuitori / Perioada restricțiilor aplicate Incidență peste 3 la 1.000 de locuitori / Perioada restricțiilor aplicate
I II III IV V
A.                1. Municipii :

Arad

24.10.2020-06.11.2020
B. Oraşe :
2. Chişineu Criş 21.10.2020-03.11.2020
3. Curtici 21.10.2020-03.11.2020
4. Ineu
5. Lipova 28.10.2020-10.11.2020
6. Nădlac 24.10.2020-06.11.2020
7. Pecica 28.10.2020-10.11.2020
8. Pâncota
9. Sântana 21.10.2020-03.11.2020
10. Sebiş

 

28.10.2020-10.11.2020
C. Comune :
11. Almaş 28.10.2020-10.11.2020
12. Apateu
13. Archiş
14. Bata
15. Beliu
16. Birchiş
17. Bârsa 28.10.2020-10.11.2020
18. Bârzava 24.10.2020-06.11.2020
19. Bocsig 21.10.2020-03.11.2020
20. Brazii 28.10.2020-10.11.2020
21. Buteni
22. Cărand 28.10.2020-10.11.2020
23. Cermei
24. Chisindia
25. Conop
26. Covăsînţ
27. Craiva
28. Dezna 21.10.2020-03.11.2020
29. Dieci 24.10.2020-06.11.2020
30. Dorobanţi
31. Felnac 28.10.2020-10.11.2020
32. Fîntînele
33. Frumuşeni
34. Ghioroc
35. Grăniceri 24.10.2020-06.11.2020
36. Gurahonţ 21.10.2020-03.11.2020
37. Hălmagiu 24.10.2020-06.11.2020
38. Hălmăgel 24.10.2020-06.11.2020
39. Hăşmaş
40. Igneşti
41. Iratoşu 21.10.2020-03.11.2020
42. Livada 28.10.2020-10.11.2020
43. Macea
44. Mişca
45. Moneasa
46. Olari
47. Păuliş
48. Peregu Mare
49. Petriş
50. Pilu
51. Pleşcuţa 24.10.2020-06.11.2020
52. Săvîrşin
53. Secusigiu
54. Seleuş
55. Semlac 24.10.2020-06.11.2020
56. Sintea Mare
57. Socodor 21.10.2020-03.11.2020
58. Şagu 28.10.2020-10.11.2020
59. Şeitin 21.10.2020-03.11.2020
60. Şepreuş 24.10.2020-06.11.2020
61. Şicula
62. Şilindia
63. Şimand 21.10.2020-03.11.2020
64. Şiria
65. Şiştarovăţ
66. Şofronea 21.10.2020-03.11.2020
67. Tauţ 21.10.2020-03.11.2020
68. Tîrnova
69. Ususău
70. Vărădia                    de Mureş 21.10.2020-03.11.2020
71. Vinga 28.10.2020-10.11.2020
72. Vîrfurile 21.10.2020-03.11.2020
73. Vladimirescu 21.10.2020-03.11.2020
74. Zăbrani 24.10.2020-06.11.2020
75. Zădăreni 28.10.2020-10.11.2020
76. Zărand 28.10.2020-10.11.2020
77. Zerind 21.10.2020-03.11.2020
78. Zimandu Nou 28.10.2020-10.11.2020

 

Loading...

Lasă un comentariu

Your email address will not be published.