Stadion Iosif Bodola, timp bun pentru fotbal, 800 de spectatori

Formații oficiale:

FC Bihor: Fildan – Mihuţ, Fl. Lazăr (cpt.), Bactăr, Letan – Ţoca, I. Ban – Fl. Pop, Sorian, Andor – Cigan

Pâncota: Irimia – Maghici, Traore, Rusu, Siminic – Suciu, Issa, Dubeștean – Polgar, Vladu – Gavrilescu

Arbitru: Florin Ovidiu Mazilu (Satu Mare); Asistenţi: Cristian Nicolae Lucaci şi Radu Despa (ambii din Baia Mare)

Min. 4 – Șutul lui Letan din zece metri a trecut peste poarta lui Irimia, deviat fiind de un fundaș arădean. Din cornerul rezultat, Florin Pop a reluat cu capul în bară

Min. 7 – Centrarea lui Vladu este boxată de Fildan, Gavrilescu recuperează, șutează de la 15 metri, Mihuț respinge de pe linia porții

Min. 14 – Corner de pe partea dreaptă executat de Polgar, Suciu reia cu capul, Fildan reușește să respingă

Min. 19 – Gazdele au beneficiat de o lovitură liberă de la 40 de metri, au centrat în careu, dar s-a dictat fault în atac la Irimia

Min. 21 – Bihorul domină mijlocul terenului, Cigan scapă singur spre poarta lui Irimia dar este surprins în offsaid. Galben pentru Issa pentru un fault făcut la circa 30 de metri de propria poartă

Min. 32 – Pâncota se mulțumește să distrugă construcția gazdelor și să aștepte contraatacul. Galbene între timp pentru Polgar și Țoca de la FC Bihor

Min. 44 – Pâncota a ieșit mai mult la joc în ultimele minute și a ratat două ocazii de a deschide scorul. După ce Irimia a respins șutul lui Cigan din opt metri, Traore și Issa au ratat și ei de puțin ținta. Jocul a deventi mai aspru în ultimele minute, Mihuț și Lazăr de la gazde fiind avertizați. Burian i-a luat locul lui Polgar în minutul 37

Min. 45 – E pauză la Oradea, cele două formații intrând la cabine cu o remiză albă. Ocaziile au fost împărțite de cele două părți

Min. 50 – Pâncota a ieșit mai hotărâtă de la cabine și deține posesia. Schimbare la gazde, iese Cigan, intră Ember

Min. 55 – După un început de repriză dominat de Pâncota, a venit rândul gazdelor să preseze. Bihorul a și marcat prin Ember, dar golul a fost anulat pentru offsaid.

Min. 60 – Gavrilescu scapă singur spre poartă, dar este ajuns în ultima clipă de fundașii adverși

Min. 63 – Nouă ocazie mare de gol pentru Pâncota! Issa e din nou aproape de gol, șutul său trecând milimetric pe lângă poartă

Min. 70 – Schimbare la gazde, iese Țoca, intră Achim. Bihorenii presează din ce în ce mai puternic, dar fără să se apropie periculos de poarta lui Irimia. Pâncota a beneficiat de două cornere consecutiv, rămase însă fără rezultat.

Min. 72 – Galben și pentru Burian

Min. 75 – Galben și pentru Suciu pentru henț

Min. 80 – După ce a fost avertizat, Suciu s-a accidentat și a fost înlocuit cu Cuedan

Min. 85 – Cuedan execută o lovitură liberă puțin pe lângă poartă

Min. 89 – Iese Gavrilescu, intră Huțanu

Min. 90 – Patru minute de prelungire

Min. 94 – Final la Oradea, partida se încheie cu scorul de 0 – 0, iar cele două formații se mențin în continuare despărțite de un singur punct în clasament