![Intervenție DIFICILĂ a pompierilor sebișeni: Un copil și-a prins piciorul într-un motocultor Intervenție DIFICILĂ a pompierilor sebișeni: Un copil și-a prins piciorul într-un motocultor](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2020/06/salvare-copil-motocultor.jpg)
Pompierii sebișeni au salvat, duminică, un copil care și-a prins piciorul într-un motocultor.
Intervenția, care a fost una dificilă și contratimp, a avut loc la Susani (comuna Ignești).
Pentru reușita operațiunii pompierii au deplasat un echipaj de descarcerare, un echipaj de primă intervenție și comandă, alături de o ambulanță de la Serviciul Județean de Ambulanță (SAJ) Arad.
„După o intervenție dificilă și contratimp, salvatorii sebișeni au reușit să elibereze piciorul copilului. Acesta a fost preluat în stare bună de echipajul SAJ”, precizează George Pleșca, purtător de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Arad.
Foto: ISU Arad
Lasă un comentariu