![Lucrările la drumul Arad – Șiria, la final Lucrările la drumul Arad – Șiria, la final](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2023/03/IMG-20230321-WA0006-420x315.jpg)
Lucrările de modernizare a drumului județean Arad – Șiria se apropie de final.
Președintele Consiliului Județean Arad, Iustin Cionca, a anunțat că pe șantierul drumului județean Arad – Horia – Șiria se lucrează la zidul de sprijin. „Drumul județean Arad –Horia – Șiria este modernizat de Consiliul Județean Arad, iar lucrările au ajuns la faza de detalii. Suntem foarte aproape de încheierea definitivă a lucrărilor. «Cămășuim» zidul de sprijin, pentru a preveni surparea malurilor. Am intervenit și asupra intersecției din comună, pe care am semaforizat-o, pentru scăderea incidenței accidentelor. Muncim la detalii, dar drumul este circulabil și oferă o deplasare plăcută în Podgoria Miniș-Măderat”, a declarat președintele Consiliului Județean Arad, Iustin Cionca.
![](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2023/03/IMG-20230321-WA0005-720x540.jpg)
![](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2023/03/IMG-20230321-WA0004-720x540.jpg)
Lasă un comentariu