![PĂCAT! CS Universitatea Craiova – UTA: 2 – 1. Penalty NEACORDAT pentru arădeni (VIDEO) PĂCAT! CS Universitatea Craiova – UTA: 2 – 1. Penalty NEACORDAT pentru arădeni (VIDEO)](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2023/03/CS-U-Craiova-UTA-420x234.jpg)
UTA a pierdut în deplasare, la CS Universitatea Craiova, la capătul unei partide în care a avut parte de ghinion și de cel puțin o eroare de arbitraj care a privat-o de un penalty.
Faza s-a petrecut în prelungiri, când portarul gazdelor l-a faultat în fața porții pe Patrick Pașcalău, dar arbitrii au decis în defavoarea arădenilor în condițiile în care centralul nici măcar nu s-a dus să consulte imaginile VAR.
La Orange Sport faza incriminată nici măcar nu a fost inclusă în rezumatul partidei:
Iată ratarea uriașă a lui Otele:
Lasă un comentariu