Ungur vs Cuevas, Hănescu vs Ignatik – meciurile zilei de joi la BRD Arad Challenger

Hănescu şi Ungur au câştigat partidele din primul tur BRD Arad Challenger

Ziua de miercuri a rezervat iubitorilor tenisului un maraton de 12 meciuri, patru avându-i ca protagonişti pe jucatorii români.

Victor Hănescu a jucat în primul meci de pe terenul central Activ Club Arad împotriva deţinatorului de wild-card Constantin Sturdza. Meciul s-a încheiat după 50 minute de joc, Hănescu impunându-se la scorul de 6-1 6-2. În următoarea partidă disputată pe central, Victor Crivoi nu a reuşit să se impună în faţa lui Uladzimir Ignatik. Din păcate, românul a pierdut cu scorul de 6-4 6-2.

Adrian Ungur a jucat împotriva câştigătorului de la Arad din 2010, francezul David Guez. Românul s-a impus fără probleme la scorul 64 62. În turul doi, Adrian Ungur îl va întâlni pe Martin Cuevas.

Finalistul de anul trecut, Marius Copil a pierdut în fata publicului de acasă, fiind învins de Aldin Setkic în trei seturi, scor 67 64 63.

Ungur vs Cuevas, Hănescu vs Ignatik – meciurile zilei de joi

TEREN CENTRAL start 12:00

[1] R Albot (MDA) / A Sitak (NZL) vs [WC] V Crivoi (ROU) / P Grigoriu (ROU)

Nu înainte de 13:00

[WC] P Luncanu (ROU) vs [Q] F Skugor (CRO)

[4] A Ungur (ROU) vs [Q] M Cuevas (URU)

U Ignatik (BLR) vs [2] V Hanescu (ROU)

TEREN 1 start 12:00

[5] D Dzumhur (BIH) vs G Lama (CHI)

[Q] N Cacic (SRB) vs A Veic (CRO)

[1] P Riba (ESP) vs [PR] D Kosakowski (USA)

Nu înainte de 16:00

Pauza regulamentară – E Lopez-Perez (ESP) / D Munoz-De La Nava (ESP) vs [3] F Skugor (CRO) / A Veic (CRO)

TEREN 3 start 12:00

L Pouille (FRA) vs [6] G Melzer (AUT)

[Alt] A Setkic (BIH) vs C Buchanan (USA)

Nu înainte de 15:00

Pauza regulamentară – D Dzumhur (BIH) / A Setkic (BIH) vs [2] S Bader (AUT) / G Melzer (AUT).