UTA câştigă DRAMATIC la Reşiţa printr-un EUROGOL al lui Romario Moise (VIDEO)

UTA a câştigat dramatic la Reşiţa, dând lovitura pe finalul partidei printr-un eurogol al lui Romario Moise.

Bătrâna Doamnă a început cum nu se poate mai bine meciul, înscriind în min. 2 prin căpitanul Ciprian Rus. Arădeanii aveau să-şi mărească diferenţa pe tabela de marcaj prin Romario Moise, care a înscris superb dintr-o lovitură liberă, în minutul 23. Repriza a fost la discreţia UTA-ei, care putea să mai înscrie chiar înainte de pauză, când Buhăcianu a ratat incredibil.

La revenirea de la cabine reţiţenii au marcat norocos, în urma unei devieri nefericite a lui Florin Ilie la şutul lui Ehman. Era min. 47 iar după marcarea golului reţiţenii au prins curaj şi au presat pentru egalare. Au reuşit să înscrie pentru 2 – 2 în min. 69, prin Cioablă, dintr-o poziţie suspectă de offside.

Partida curgea spre o remiză, însă o execuţie din foarfecă a lui Romario Moise, în min. 90 + 1, a adus-o pe UTA în avantaj şi a urcat-o pe locul al doilea în clasament, promovabil direct.

Victoria a fost sărbătorită alături de sutele de fani din Arad şi Hunedoara care au însoţit echipa la Reşiţa.

Sursa video: Sportul Românesc